Son Dakika Haberleri: 59 Yıl Önce Kaybolan Dağcıların Cesedi Bu Halde Bulundu!

59 Yıl Önce Kaybolan Dağcıların Cesedi Bu Halde Bulundu!

29 gün önce

Meksika'nın en yüksek volkanında, 59 yıl öce kaybolan 3 dağcının cesedi bulundu.

1
59 yıl önce Meksika'nın en yüksek yanardağında kaybolan üç dağcının mumyalanmış cesetleri bir ordu birimi tarafından bulundu. Üç ceset, Veracruz ve Puebla eyaletlerinde bulunan deniz seviyesinden 5,610 metre (18,405 fit) yükseklikte Meksika'nın en yüksek zirvesi olan Pico de Orizaba yanardağı üzerindeydi.
2
Yerel basında çıkan haberlere göre; cesetler 1 Mart 2015'te bir grup dağcı tarafından bulunmuştu ama cesetlerin kurtarılması başarısız oldu. Çünkü; kötü hava koşulları helikopterin dağın zirvesine yakın olan cesetleri kurtarmasını zorlaştırmıştı.
3
81 yaşındaki bir dağcı olan Luis Espinosa, çığa gömülen cesetlerin 1959'da keşif için yola çıkan üç dağcı arkadaşına ait olduğunu iddia etti. Espinosa, gömleklerinden tanıdığını iddia etti.
4
Espinosa şöyle dedi: Onları bulmak beni rahatlattı, çünkü belirsizlik yüzünden içim içimi yiyordu. Benim için sürekli bir endişeydi, bugün onları serbest bıraktım, huzur içinde uyuyacaklar."

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Netflix'in İlk Orjinal Türk Dizisi Muhafız'ın Başrolünde Bakın Kimler Oynuyor Dünyanın En İri Kalçasına Sahip Olmak İçin Ameliyat Olmaya Doymuyor! Milyarder Ailelerin Çocukları 5 gün 5 Gece Süren Düğünle Evlendi! Bedeli: 100 Milyon Dolar Akrabalıklarıyla Şaşırtan Ünlüler İki Ülkenin Sınır Çizgisi Bu Otelin Ortasından Geçiyor! İşte En İlginç Sınır Noktaları!