59 Yıl Önce Kaybolan Dağcıların Cesedi Bu Halde Bulundu! - Son Dakika

59 Yıl Önce Kaybolan Dağcıların Cesedi Bu Halde Bulundu!

15.11.2018 15:00

Meksika'nın en yüksek volkanında, 59 yıl öce kaybolan 3 dağcının cesedi bulundu.

1
59 yıl önce Meksika'nın en yüksek yanardağında kaybolan üç dağcının mumyalanmış cesetleri bir ordu birimi tarafından bulundu. Üç ceset, Veracruz ve Puebla eyaletlerinde bulunan deniz seviyesinden 5,610 metre (18,405 fit) yükseklikte Meksika'nın en yüksek zirvesi olan Pico de Orizaba yanardağı üzerindeydi.
2
Yerel basında çıkan haberlere göre; cesetler 1 Mart 2015'te bir grup dağcı tarafından bulunmuştu ama cesetlerin kurtarılması başarısız oldu. Çünkü; kötü hava koşulları helikopterin dağın zirvesine yakın olan cesetleri kurtarmasını zorlaştırmıştı.
3
81 yaşındaki bir dağcı olan Luis Espinosa, çığa gömülen cesetlerin 1959'da keşif için yola çıkan üç dağcı arkadaşına ait olduğunu iddia etti. Espinosa, gömleklerinden tanıdığını iddia etti.
4

YORUMLAR (5)
  • Masalin krali: Ya haber bulamiyormusunuz yoksa buna cocuk inanmaz 50 yilsa kemik kalmaz ceset nasil dursun bree yalancilar Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Gercegi.: Mallar yine baslamıs, hesapti, sorguydu...sizin yatacak yeriniz bile yok.kufur sizde, iftira sizde, şirk sizde, rezillik sizde.arastirilsaniz ne mal oldugunuz ortalıgi kokutur. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika 59 Yıl Önce Kaybolan Dağcıların Cesedi Bu Halde Bulundu! - Son Dakika


Advertisement