6 erkek öğrencisine cinsel istismarda bulunan öğretmene obez olduğu gerekçesiyle hapis cezası verilmedi - Son Dakika

6 erkek öğrencisine cinsel istismarda bulunan öğretmene obez olduğu gerekçesiyle hapis cezası verilmedi

Avustralya'nın Tasmania şehrinde yaşayan 61 yaşındaki obez öğretmen Peter John O'Neill hakkında, 80'li yıllarda öğrencisi olan altı erkek çocuğunu taciz ettiği gerekçesi ile soruşturma açıldı. Suçunu itiraf eden öğretmen kilolu olduğu gerekçesiyle ev hapsine mahkum edildi.

1
Şuan Canberra şehrinde yaşayan O'Neill, hakkındaki tüm suçlamaları kabul etmesine rağmen mahkemenin verdiği karar mağdur ve ailelerini çileden çıkardı.

2
Avustralya'nın Tasmania şehrinde yaşayan 61 yaşındaki obez öğretmen Peter John O'Neill, yıllar önce 6 erkek öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle hakim karşısında.

3
Mahkeme, Peter John O'Neill'in çok şişman olmasından dolayı yüreyemediği ve evine çıkamadığı için cezaevine konulacağı şehre gönderilmesinin 40,000 dolara mal olacağı ve eyalet yetkililerinin transfer ücretini karşılamayacaklarını söylemeleri gerekçesi ile hapis yerine ev cezası verdi.

4
Mahkeme ayrıca, tekerlekli sandalyeye mahkum olan, duş alma, yemek yeme gibi ihtiyaçlarını karşılayamadığını bu nedenle cezaevinde kalamayacağına hükmetti.
5
Bazı vatanaşlar, devletin vergileri ile O'Neill'un ceza evine gönderilmesi ve ceza evinde ayrıca masraf yapmak zorunda olmadığını söyleyerek karara destek verirken, bazı vatandaşlar ise O'Neill'in tacizine maruz kalan çocukların tacizcilerinin cezaevine gireceğini görmeyeceklerini söyleyerek karara tepki gösterdiler.

Haber Yayın Tarihi: 20.08.2020 12:16

Son Dakika 6 erkek öğrencisine cinsel istismarda bulunan öğretmene obez olduğu gerekçesiyle hapis cezası verilmedi - Son Dakika

YORUMLAR (8)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Eşcinsel çift, 'Kucak dansı yapacağız' diyerek kandırdığı otel görevlisini parçalayarak öldürdü Gelen geri dönmüyor! Salgından kaçanların ikinci adresi Kuşadası, nüfus bakımında 35 ili geçti Sporu bırakıp cinsel içerikli siteye üye olan sörfçüden çarpıcı itiraf: Tacize uğradım, kimseye anlatamadım Bazı kısımları sapasağlam! 800 bin yıllık Van Gölü'nden bir batık gemi daha gün yüzüne çıkartıldı Kalça yarışmasına katılan doktor aç kaldı! Hiçbir hastane iş başvurusunu kabul etmiyor