6 erkek öğrencisine cinsel istismarda bulunan öğretmene obez olduğu gerekçesiyle hapis cezası verilmedi - Son Dakika

6 erkek öğrencisine cinsel istismarda bulunan öğretmene obez olduğu gerekçesiyle hapis cezası verilmedi

20.08.2020 12:16

Avustralya'nın Tasmania şehrinde yaşayan 61 yaşındaki obez öğretmen Peter John O'Neill hakkında, 80'li yıllarda öğrencisi olan altı erkek çocuğunu taciz ettiği gerekçesi ile soruşturma açıldı. Suçunu itiraf eden öğretmen kilolu olduğu gerekçesiyle ev hapsine mahkum edildi.

1
Şuan Canberra şehrinde yaşayan O'Neill, hakkındaki tüm suçlamaları kabul etmesine rağmen mahkemenin verdiği karar mağdur ve ailelerini çileden çıkardı.

2
Avustralya'nın Tasmania şehrinde yaşayan 61 yaşındaki obez öğretmen Peter John O'Neill, yıllar önce 6 erkek öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle hakim karşısında.

3
Mahkeme, Peter John O'Neill'in çok şişman olmasından dolayı yüreyemediği ve evine çıkamadığı için cezaevine konulacağı şehre gönderilmesinin 40,000 dolara mal olacağı ve eyalet yetkililerinin transfer ücretini karşılamayacaklarını söylemeleri gerekçesi ile hapis yerine ev cezası verdi.

4
Mahkeme ayrıca, tekerlekli sandalyeye mahkum olan, duş alma, yemek yeme gibi ihtiyaçlarını karşılayamadığını bu nedenle cezaevinde kalamayacağına hükmetti.
5
Bazı vatanaşlar, devletin vergileri ile O'Neill'un ceza evine gönderilmesi ve ceza evinde ayrıca masraf yapmak zorunda olmadığını söyleyerek karara destek verirken, bazı vatandaşlar ise O'Neill'in tacizine maruz kalan çocukların tacizcilerinin cezaevine gireceğini görmeyeceklerini söyleyerek karara tepki gösterdiler.

YORUMLAR (8)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika 6 erkek öğrencisine cinsel istismarda bulunan öğretmene obez olduğu gerekçesiyle hapis cezası verilmedi - Son Dakika Dünya


Advertisement