6 Yaşındaki Çocuklar Uçurum Kenarından Okula Gidiyor - Son Dakika

6 Yaşındaki Çocuklar Uçurum Kenarından Okula Gidiyor

30.05.2016 09:01

1
Her gün 800 metre uçurum üzerine döşenen derme çatma bambu merdiveni tırmanan öğrencilerin arasında 6 yaşındaki çocuklar da var. Çin'in güneybatısındaki yoksul köy dünyada haber oldu.

2
Fotoğraflar, Çin'in güneybatısındaki Siçuan eyaletine bağlı Zhaojue şehir kırsalında 14 Mayıs tarihinde çekildi. Deklanşöre basan ise World Press Photo ödülü de bulunan fotoğrafçı Chen Jie.

3

Öğrenciler, sırtlarında çantaları uçurumu tırmanarak eve dönüş yolundalar. Dağların arasındaki köylerine ulaşmak için sarp kayalığı her gün 800 metre tırmanıyorlar.

Öğrenciler, sırtlarında çantaları uçurumu tırmanarak eve dönüş yolundalar. Dağların arasındaki köylerine ulaşmak için sarp kayalığı her gün 800 metre tırmanıyorlar.

4
Dünyanın en tehlikeli ve en dik okul yolu, derme çatma döşenen bambu merdiven basamaklarından oluşuyor. Korkusuzca tırmanırken dağcılar gibi görünen öğrencilerin yaşları 6 ila 15 arasında.

5
Fotoğrafçı Chen Jie, Atuler köyünde yaşayan çocuklarla ilk kez karşılaştığında neler hissettiğini şu sözlerle anlatıyor: "Hiç şüphe yok ki gördüğüm manzara karşısında şoke olmuştum."

6
Fotoğrafçı Atuler köyü sakinleriyle üç gün geçirmiş ve durumu 'acı verici gerçek' sözleriyle yorumluyor.

7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27

Son Dakika 6 Yaşındaki Çocuklar Uçurum Kenarından Okula Gidiyor - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Çöpçatanlık sitesinde tanıştığı adamı fantezi yalanıyla kandırıp cinsel oyuncakla boğarak öldürdü Sahneye şeffaf kıyafetle çıkan şarkıcı Noah Cyrus isyan etti: Bacak aramı sansürlediğiniz için teşekkürler 638 yıldır dönüyor! Yıldırım'ın asırlara meydan okuyan emanetini görenler hayrete düşüyor İtalya'nın yasaklı cinsel ilişki adası, karanlık tarihi ile ürkütüyor Küçük kıza cinsel istismarda bulunup öldüren caniyi halk maket bıçağı ile delik deşik etti