60 Kilo Patlayıcı Ele Geçirildi - Son Dakika

60 Kilo Patlayıcı Ele Geçirildi

06.08.2010 10:02

1
Diyarbakır'da, PKK'lı teröristlere ait olduğu belirtilen bir otomobilde, patlatılmaya hazır yaklaşık 60 kilo olduğu belirtilen patlayıcı ele geçirildi. Patlayıcının araca monte edildiği ve çift düzenekle uzaktan kumandayla patalatılmaya hazır durumda olduğu belirtildi.
2
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, yaptığı istihbarat üzerine bölücü terör örgütü PKK'ya ait ve içerisinde patlayıcı olduğunu belirlediği bir otomobili takibe aldı. Dün saat 18.00 sıralarında Diyarbakır'ın Ergani İlçesi çıkışında önlem alan polis, aracı durdurarak bir arama yaptı.
3
Araçta bulunan 1 kişi gözaltına alınırken, bomba uzmanları tarafından yapılan aramada, siyah renkli Renault marka otomobile patlamaya hazır hale getİrilmiş, yaklaşık 60 kilo olduğu belirtilen patlayıcı ele geçirildi.
4
Bomba üzerinde yapılan incelemede, patlayıcının uzaktan kumandalı ve basma olmak üzere iki düzenekle patlatılmaya hazır halde olduğu belirlendi.
5
Polis, Ergani'den Elazığ ve Diyarbakır'a giden karayolunu trafiğe kapattı. Bomba uzmanları, çift düzenekli bombayı etkisiz hale getirmek için çalışmalarını sürdürürken, bölgeye hiç kimse yaklaştırılmıyor. Bu arada yolun kapatılması üzerine karayolunun her iki kesiminde de yaklaşık 2 kilometreye ulaşan araç kuyrukları oluştu.
6
Saatlerce araçlarında bekleyen yolculara ise Diyarbakır Valiliği tarafından su ve kumanya dağıtıldı.
7
Ele geçerilen 60 kilo patlayıcı üzerinde uzmanlar tarafından yapılan 4 saatlik çalışam sonucunda bombanın iki ayrı düzeneği fünye ile patlatılarak imha edildi. Dün saat 18.00 sıralarında trafiğe kapatılan Diyarbakır-Elazığ karayolu saat 22.30 sıralarında ulaşıma yeniden açıldı.
8
Düzeneğin imha edilmesinin ardından bombanın ele geçirildiği 23 EY 801 plakalı otomobil zırhlı araçlar ve özel harekat polisleri eşliğinde Ergani Bölge Trafik Şube Müdürlüğü bahçesine çekildi.
9
10
11
12
13
14
15
16

YORUMLAR
500

Son Dakika 60 Kilo Patlayıcı Ele Geçirildi - Son Dakika


Advertisement