Son Dakika Haberleri: 65 Bin Kişiye Mezar Olan Amerika'nın Gizemli Hastanesinde 13 Kare

65 Bin Kişiye Mezar Olan Amerika'nın Gizemli Hastanesinde 13 Kare

7 ay önce

Hastaneler genel olarak pek de sevilen yerler değildir. Ölümün kokusunun sindiği, acı bağrışların havada halen dolandığı yerlerdir. Peki, 63.000 hastanın bir şekilde ölümle tanıştığı bir hastanenin havasını hiç düşündünüz mü?

1
ABD'nin Kentucky eyaletinde 1920'li yıllarda inşa edilen Waverly Hills, içinde ölen 63.000 kişinin ölüm kokusunu halen havasında taşıyor.
2
Waverly Hills, 1900'lerin başlarında Amerika'da verem vakaları tehlikeli boyutlarda artınca inşa edilmiş. O dönemlerde veremin çaresi olmadığından da bu hastalığa yakalanan herkes bir anlamda toplumdan uzaklaştırmak amacıyla bu hastaneye getiriliyordu.
3
Fakat, burada geçen uzun yıllar boyunca vereme çare bulunamadı. Hasta sayısının sürekli artması ve hiçbir çözüm bulunamaması ile birlikte de artık hastalar akıllarını yitirmeye, acılar çekmeye başlar.
4
İşin korkunç tarafı hastalar veremden ziyade intihar ederek ölmeye başlamıştı.
5
Bu ölen hastalar da, hastanenin en meşhur kısımlarından olan 150 metrelik Ölüm Tüneli olarak bilinen tünelden geçerek gömülmeye götürülür.
6
Hastanenin kapatıldığı yıl olan 1961 senesine kadar toplamda 63.000'e yakın insan hayatını kaybetmişti.
7
Hastane kapatıldıktan 1 sene sonra ise akıl hastanesi olarak tekrar faaliyete başlar. Aynı sıkıntılar sürer, hastaların intiharları da tabi.
8
Sonrasında akıl hastanesi de kapanır, 1982 senesinde. Arada geçen 20 senede onlarca insan intihar eder, hem de sadece akli dengelerini tekrar sağlamaya gelmişlerken…


Dikkat Yarın Kara Cuma! Türkiye'de de Büyük İndirimler Olacak Cinsel İlişki Sırasında Aşırı Zevkten Tek Gözünü Kaybetti
Afganistan'da Hükümet Güçlerinin Kuran Kursuna Yaptığı Baskında 21 Çocuk Öldü!