Son Dakika Haberleri: 65 Bin Kişiye Mezar Olan Amerika'nın Gizemli Hastanesinde 13 Kare

65 Bin Kişiye Mezar Olan Amerika'nın Gizemli Hastanesinde 13 Kare

12 ay önce

Hastaneler genel olarak pek de sevilen yerler değildir. Ölümün kokusunun sindiği, acı bağrışların havada halen dolandığı yerlerdir. Peki, 63.000 hastanın bir şekilde ölümle tanıştığı bir hastanenin havasını hiç düşündünüz mü?

1
ABD'nin Kentucky eyaletinde 1920'li yıllarda inşa edilen Waverly Hills, içinde ölen 63.000 kişinin ölüm kokusunu halen havasında taşıyor.


2
Waverly Hills, 1900'lerin başlarında Amerika'da verem vakaları tehlikeli boyutlarda artınca inşa edilmiş. O dönemlerde veremin çaresi olmadığından da bu hastalığa yakalanan herkes bir anlamda toplumdan uzaklaştırmak amacıyla bu hastaneye getiriliyordu.


3
Fakat, burada geçen uzun yıllar boyunca vereme çare bulunamadı.Hasta sayısının sürekli artması ve hiçbir çözüm bulunamaması ile birlikte de artık hastalar akıllarını yitirmeye, acılar çekmeye başlar.


4
İşin korkunç tarafı hastalar veremden ziyade intihar ederek ölmeye başlamıştı.


5


Bu ölen hastalar da, hastanenin en meşhur kısımlarından olan 150 metrelik Ölüm Tüneli olarak bilinen tünelden geçerek gömülmeye götürülür.


6
Hastanenin kapatıldığı yıl olan 1961 senesine kadar toplamda 63.000'e yakın insan hayatını kaybetmişti.
7
Hastane kapatıldıktan 1 sene sonra ise akıl hastanesi olarak tekrar faaliyete başlar.Aynı sıkıntılar sürer, hastaların intiharları da tabi.


8
Sonrasında akıl hastanesi de kapanır, 1982 senesinde. Arada geçen 20 senede onlarca insan intihar eder, hem de sadece akli dengelerini tekrar sağlamaya gelmişlerken…
9
Tam bir trajedi filmi gibi geçen yıllar içinde, hastane ile alakalı ortaya onlarca ürpertici iddia da atılır. Pek çok insan, hala hastanenin koridorlarında ölen insanların ruhlarının gezdiğini iddia ediyor.
10
Geceleri bu ruhların ortaya çıktıklarını ve kapalı olan hastanenin duvarlarına ölümün gölgelesini yansıttığı söyleniyor.
11
Görülen hayaletlere ya da mistik olaylara inanmamız mümkün değil elbette fakat gerçek olan bir şey var. O da, Waverly Hills hastanesinde şifa arayan 63.000 insanın ölüme terk edildiği, intihara zorlandığı veya akıllarını kaybettirildiği…
12
13Diğer Galeriler

Aşık Olduğu Kişi Tarafından Reddedilince Kendini Baştan Yarattı Bizim Hikaye Dizisinin Tülay'ı Olarak Tanıdığımız Nesrin Cavadzade Bakın Nereli Galatasaray-Başakşehir Maçı Capsleri Ortalığı Salladı Bir Yarışma İle Hayatı Değişen İsimler