65 yaşında ikiz bebek doğuran kadının çocuklarını elinden aldılar - Son Dakika

65 yaşında ikiz bebek doğuran kadının çocuklarını elinden aldılar

03.03.2021 17:22

İspanya'da 2017 yılında ikiz bebeklerini dünyaya getiren 69 yaşındaki Mauricia Ibanez, 4 yıldır verdiği hukuk savaşını kaybetti. Mahkeme, Ibanez'in ikiz çocuklarına bakamadığını hükmederek, ikizlerin koruyucu aileye verilmesine karar verdi.

1
İspanya'nın Burgos kentinde 64 yaşındayken 2017 yılında tüp bebek yöntemiyle ikiz bebek dünyaya getiren Mauricia Ibanez, çocuklarının bakımı ile ilgili kaygılardan dolayı koruma altına alınmasının ardından başlattığı hukuk mücadelesini kaybetti.

2
4 yıldır hukuk mücadelesi veren İspanyol anneye İspanya Yüksek Mahkemesi'nden kötü haber geldi. İspanya'daki Sosyal Servisler Dairesi ekiplerince yapılan incelemeler sonucunda annenin yaşı ya da akıl sağlığıyla ilgili bir sorunun bulunmadığı ifade edildi.
3
İspanya Yüksek Mahkemesi davanın kararına ilişkin, Ibanez'in ikiz çocuklarına bakamadığını belirterek, ikizleri Ibanez'in elinden alarak, koruyucu aileye verilmesi gerektiğine karar kıldı.
4
DOĞUMDAN SONRA UZMANLAR TARAFINDAN TAKİP EDİLDİ
DOĞUMDAN SONRA UZMANLAR TARAFINDAN TAKİP EDİLDİ
Ibanez'in ikizleri dünyaya getirmesinden 1 ay kadar hastanede kaldığı ve sosyal hizmetler tarafından görevli ekiplerin gözetimi altında çocukların bakım sürecinin takip edildiği ifade edildi. Ibanez'in bebeklerin doğumundan sonra 24 saat kesintisiz bakımlarını sağlayabilecek bir yardımcı işe alacağı konusunda belge imzaladığı ifade edildi.
5
İKİZLER DE KORUYUCU AİLEYE VERİLECEK
İKİZLER DE KORUYUCU AİLEYE VERİLECEK
Burgos Sosyal Servisler sözcüsü, yerel medyaya yaptığı açıklamada, "Doğumdan sonra eve gittikten hemen sonra bebeklerin bakımının yapılıp yapılmadığının incelenmesi için uzman bir ekip atandı. Ekibin raporlarında, bebeklerin bakıma ihtiyacı olduğu ifade edildi. Bu kapsamda bir süre koruyucu ailelerin yanında olmalılar" dedi. Burgos Sosyal Servisler sözcüsü bir süre sonra anne ve bebeklerin tekrar bir araya gelmesinin mümkün olduğunu ifade etti.
6
BİR ÖNCEKİ ÇOCUĞUNUN KADERİ DE AYNI
BİR ÖNCEKİ ÇOCUĞUNUN KADERİ DE AYNI
Ibanez'in bir önceki çocuğu Blanca'nın (11) da 2014'de koruyucu aileye verildiği açıklandı. Ibanez'in avukatı, söz konusu kararın Ibanez üzerinde travmatik etkileri olduğunu ifade etti.
7
"YAŞLIYIM AMA HAMİLE KALMAM MÜMKÜN OLDU"
YAŞLIYIM AMA HAMİLE KALMAM MÜMKÜN OLDU
İspanya medyasına açıklama yapan Ibanez, "Anne olmaya karar verdim çünkü ilk çocuğum Blanca'ya sahip olma deneyimi harikaydı. Kendime gerçekten 'Bir kez daha yapabilir miyim?' diye sordum. Yaşım için hiç endişelenmiyorum. Ben yaşlıyım ama hamile kalmam mümkün oldu. Bilim ve tıp biz yaşlı insanların sahip olduğu son fırsat" dedi.
8
"Çocuklarımın benden alınması konusunda endişeliyim" diyen Ibanez, "Çok savunmasızlar, çok küçük ve narinler. Onlar için korkuyorum. Tanrı'dan sosyal hizmetlerin eline düşmelerini engellemesini istiyorum" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (6)
  • zhr: nasıl bir gerizekalılıktır bu. annesinden alınıp koruyucu aileye çocuk vermek nedir, kadın millet için mi çocuk yapıyor, böyle saçmalık görmedim Cevap Yaz 8 0 Yayından Kaldır
  • alpaslan: yazık üzüldüm anneye ne kadar burukdur şimdi bu yapılırmı ya akli dengesi yerindeyse devlet yardımcı versin yanına son nefesine kadar kalsın cocuklarıyla işe bak ya . Cevap Yaz 3 1 Yayından Kaldır
  • kalpazan: vahsi avrupa tüp bebek yaptirirken deselerdi ya yasiniz ilerlemis sizin olmaz diye.Bide avrupada insan haklarindan söz ediyorlarya cildiriyorum iste..Kadinin yüregi param parcadir simdi yazik olmus umarim kavusur cocuklarina. Cevap Yaz 75 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika 65 yaşında ikiz bebek doğuran kadının çocuklarını elinden aldılar - Son Dakika


Advertisement