10 ayda 67 kez şeytan çıkarma ayinine maruz kalan genç kız, acılara dayanamayıp can verdi! - Son Dakika

10 ayda 67 kez şeytan çıkarma ayinine maruz kalan genç kız, acılara dayanamayıp can verdi!

25.11.2019 11:39

Henüz 16 yaşında neşe dolu bir genç kızdı, baskıcı ailesi yüzünden hayatı karardı. İşte 'Şeytan Çarpması' filmine konu olan Anneliese Michel'in tüyler ürperten öyküsü...

1
Anneliese Michel, Katolik bir anne-babanın hayat dolu çocuğuydu. Ailesinin aşırı dindar olması, genç bir kız olana dek hiç olumsuz etkilemedi Anneliese'i. Büyüyünce öğretmen olmak istiyor, okulda gösterdiği başarılı performansla herkesin takdirini topluyordu.
2
Genç bir kadın olduğunda, Peter isimli bir gence aşık oldu.
3
Birlikte çok mutlulardı. Ancak olayı öğrenen aile, Anneliese'i, karşı cinsle evlenmeden yakınlaşmanın çok günah olduğu konusunda uyardı. Kızlarının üzerinde kurdukları baskı dayanılmazdı.
4
Buna anlam veremiyordu Anneliese... Çünkü annesi henüz nişanlıyken kardeşi Martha'ya hamile kalmıştı. Martha 8 yaşında vefat ettiğinde ise anne-babasının tüm psikolojik buhranlarını Anneliese ödemişti. Şimdiyse sevdiği insanla görüşmesine bile izin verilmiyor, adeta depresyona mahkum ediliyordu. (Anneliese en solda)
5
Talihsiz kız, en sonunda baskılara dayanamayıp 1968 yılında ciddi bir kriz geçirdi. Halüsinasyonlar görüyor, iblislerin kendisiyle iletişime geçtiğini anlatıyordu. Doktorlar, genç kıza 'epilepsi' teşhisi koyarak dosyayı kapattı. Ancak aile böyle düşünmüyordu. Anneliese'in anne-babası, kızlarının içine şeytan girdiğinden neredeyse emindi. Üstelik kızlarının hiç kimsenin bilmediği bir dilden konuşmaya başlaması, durumu daha da korkunç bir hale getirdi. Genç kız, evin içinde çırılçıplak koşuyor, kendi idrarını içiyor, evde bulduğu örümcekleri yiyordu. Önüne konulan yemekleri ise istemiyor, şeytanın buna izin vermediğini söylüyordu. Aile, en sonunda kiliseye başvurmak zorunda kaldı.
6
Kiliseden gelen yetkililer, genç kızı korkuttuğu için ataklar artmaya başladı. Anneliese'in şeytan çıkartma ayinlerinde yaşadığı krizler durdurulamaz bir hale geldi. Onu 3 erkek zor tutuyordu. Anneliese, 10 ay boyunca 67 kez şeytan çıkarma ayinine maruz kaldı. Bu ayinler sırasında 600 kez diz çöktüğü için dizlerindeki bağlar koptu.

7
Aile, kesinlikle tıbbi destek almayı reddediyor, kızını rahiplere teslim etmek istiyordu. Bedeni krizleri kaldıramayan talihsiz kadın, beslenme eksikliği ve maruz kaldığı işkenceler yüzünden zatürreye yakalandı.

8
Krizleri 16 yaşında başlayan Anneliese'ın atakları, ayinlerin tedirginliğiyle artıyor ancak aile tıbbi desteği reddettiği için genç kız, günden güne sona yaklaşıyordu.
9
Anneliese Michel, işkencelere daha fazla dayanamayarak 23 yaşında hayatını kaybetti.

10
Genç kızın anne-babası, kızlarını böylesine bir işkenceye maruz bıraktıkları için tutuklanırken, ayinlere katılan iki peder ise 6 ay hapis, 3 sene de gözaltı ceza aldı.

YORUMLAR (3)
  • m...: ah bu insanlar varlıgının arkasında hep bir güç bir yaratıcı aradı bu bütün dinlere mensup herkes için ortak bir arayış tabi bunların yardımcı ürünleri şeytan melek ruh vs gibi hayali varlıklar Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika 10 ayda 67 kez şeytan çıkarma ayinine maruz kalan genç kız, acılara dayanamayıp can verdi! - Son Dakika


Advertisement