Son Dakika Haberleri: 7.1 şiddetinde beklenen büyük İstanbul depreminde bakın hangi ilçeler riskli! İşte olası deprem senaryosu

7.1 şiddetinde beklenen büyük İstanbul depreminde bakın hangi ilçeler riskli! İşte olası deprem senaryosu

2 ay önce

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin deprem raporuna göre, uzmanların 2021-2029 yılları arasında gerçekleşmesini beklediği büyük İstanbul depreminde, bakın hangi bölgeler risk taşıyor!

1
Uzmanların, 2021-2029 yılları arasında gerçekleşmesini beklediği büyük İstanbul depremi, şimdiden duyanlara korku salıyor.


2
Uzmanların deprem tahminleri konusunda hiç yanılmadığını düşünürsek, İstanbul'un depreme hazır olmaması, şimdiden büyük bir felaket senaryosu anlamına geliyor.
3
Tahminlere göre olası İstanbul depreminde, şehrin kıyı kesimleri büyük zarar görecek.
4
İstanbul'un çevre illerinde de, deprem en az İstanbul kadar yoğun hissedilecek. Ancak Adapazarı ve Yalova için aynı şeyi söyleyemeyiz. Bu iki il, depremi daha hafif hasarlarla atlatacaklar.
5
Depremin en talihsiz ilçeleri, Avcılar, Kadıköy, Maltepe ve Pendik çevresindeki semtler olacak.
6
Tarihi yarımadada bulunan Fatih'te de büyük kayıp bekleniyor... Fatih'i, Bahçelievler, Avcılar, Küçükçekmece ve Bakırköy takip edecek.


7
Olası İstanbul depreminde en güvenli bölge ise Şile...
8
İstanbul'un risk haritası yorumlanırken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi deprem raporundan yararlanılmıştır.Haber Yayın Tarihi: 26.09.2019 02:23 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Yasak Elma'nın yıldızı Tuvana Türkay'ın annesine bakın! O da estetik güzeli çıktı 124 yıl önce çekilen ilk röntgendeki ilginç detay ortaya çıktı! Bir Zamanlar Çukurova'nın Saniye'sini hiç böyle görmediniz! Cesur pozlarıyla Instagram'ı kasıp kavuruyor Ayasofya'da çırılçıplak poz vermişti! Tepki çeken model hakkında flaş gelişme Yıldız futbolcu, İspanyol güzelin peşine düştü! Her şeyi Instagram ele verdi