Son Dakika Haberleri: 7 Ot 7 Mucize!

7 Ot 7 Mucize!

6 yıl önce

İşte 7 farklı bitkinin kullanım amaçları...

1

Yaz sıcaklarının bir anda bastırmasıyla birlikte bünyemizdeki ve metabolizmamızdaki yavaşlama çeşitli sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

2
Yaz günlerinde vücudunuzu yeni baştan yenilemek istiyorsanız bu 7 bitkiyi deneyin...

3
Biberiye yaprakları; Kilo almayı ve karaciğer yağlanmasını önleyebileceği bildirilmektedir. Safra salgısını artırarak yağlı besinlerin sindirimini kolaylaştırmaktadır. Ayrıca biberiye yapraklarının idrar söktürücü özelliği vücuttan ödemin sökülmesine yardımcı olmaktadır.

4
Funda yaprakları; İdrar artırıcı etkisinin yanı sıra sindirimi kolaylaştırıcı özelliği bulunmaktadır.
5
Kiraz sapı; İdrar artırıcı özelliğinin yanı sıra zengin potasyum içeriği nedeniyle vücutta idrar ile atılan potasyum dengesinin bozulmasını önlemektedir.
6
Isırgan yaprakları; Potasyum bakımından zengin bir idrar söktürücü olmasının yanı sıra vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur.

7
Yeşil çay ve Mate; içinde bulunan kafein maddesi nedeniyle fiziksel halsizliği giderici ve enerji verici bir içecek olarak bilinmektedir. Kafein türevleri idrar artırıcı etkisi ile vücutta ödemin sökülmesine yardımcı olur. Yeşil çay ve mate bitkileri yağ yakıcı ve glikojenolitik özelliktedir.
8
Kekik uçucu yağı; safra artırıcı etkisi bulunmaktadır. Dolayısıyla sindirimi kolaylaştırır.Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:24 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü oyuncu Burcu Özberk'in kalça pozuna tepki yağdı: Ben seni ahlaklı bilirdim! Yorgunluğu def ediyor, kansere kalkan oluyor! İşte siyah sarımsağın faydaları Mucize Doktor'un çılgın Açelya'sından yatak pozu! Beğeni yağmuruna tutuldu Ünlü model Kendall Jenner'ın sere serpe kitap keyfi! Resmen içine düştü Dişi bufaloya sinsice saldırmak istemişti! Sonu felaket oldu