7 Ot 7 Mucize! - Son Dakika

7 Ot 7 Mucize!

11.04.2014 18:24

İşte 7 farklı bitkinin kullanım amaçları...

1

Yaz sıcaklarının bir anda bastırmasıyla birlikte bünyemizdeki ve metabolizmamızdaki yavaşlama çeşitli sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

2
Yaz günlerinde vücudunuzu yeni baştan yenilemek istiyorsanız bu 7 bitkiyi deneyin...

3
Biberiye yaprakları; Kilo almayı ve karaciğer yağlanmasını önleyebileceği bildirilmektedir. Safra salgısını artırarak yağlı besinlerin sindirimini kolaylaştırmaktadır. Ayrıca biberiye yapraklarının idrar söktürücü özelliği vücuttan ödemin sökülmesine yardımcı olmaktadır.

4
Funda yaprakları; İdrar artırıcı etkisinin yanı sıra sindirimi kolaylaştırıcı özelliği bulunmaktadır.
5
Kiraz sapı; İdrar artırıcı özelliğinin yanı sıra zengin potasyum içeriği nedeniyle vücutta idrar ile atılan potasyum dengesinin bozulmasını önlemektedir.
6
Isırgan yaprakları; Potasyum bakımından zengin bir idrar söktürücü olmasının yanı sıra vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur.

7
Yeşil çay ve Mate; içinde bulunan kafein maddesi nedeniyle fiziksel halsizliği giderici ve enerji verici bir içecek olarak bilinmektedir. Kafein türevleri idrar artırıcı etkisi ile vücutta ödemin sökülmesine yardımcı olur. Yeşil çay ve mate bitkileri yağ yakıcı ve glikojenolitik özelliktedir.
8
Kekik uçucu yağı; safra artırıcı etkisi bulunmaktadır. Dolayısıyla sindirimi kolaylaştırır.

Son Dakika 7 Ot 7 Mucize! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

"Çıplaklar Festivali" ölümcül virüse rağmen bu yıl da yapılacak Ronaldo'nun sevgilisi sınırları zorladı! Verdiği çıplak pozlar Avrupa'da gündem oldu Dünyanın en pahalı şehirleri belli oldu! Türkiye'den de bir kent listeye girdi Zor nefes alıp veriyordu! 102 kilo veren gencin son hali inanılmaz Woody Allen'ın evlatlık kızına cinsel istismar iddiaları yeni belgeselle hortladı! İğrenç olay tavan arasında yaşanmış