7 yaşındaki çocuğun ağzından 526 diş çıktı! - Son Dakika

7 yaşındaki çocuğun ağzından 526 diş çıktı!

01.08.2019 16:03

Hindistan'da, diş ağrıları çeken 7 yaşındaki bir çocuğun ağzından 526 adet diş çıkartıldı.

1
Hindistan'da yaşayan 7 yaşındaki Ravindran, şiddetli diş ağrısı ve çenesindeki şişlik sebebiyle özel bir hastaneye yatırıldı. Ravindran aslında 3 yaşından beri diş ağrısı çekiyor ama diş doktorundan korkuyor, tedavi olmak istemiyordu.
2
İrili ufaklı 526 diş çıkartıldı!
İrili ufaklı 526 diş çıkartıldı!
Doktorlar, röntgen ve tomografi ve yapılan diğer tahliler sonucu çocuğun milyonda bir görülen 'bileşik kompozit ondontome' hastalığı yüzünden ağzında yüzlerce irili ufaklı 526 diş olduğunu tespit etti.
3
Ailesi Ravindran'ın, çenesinde tümör olmasından şüphelendi.
4
Ameliyattan 3 gün sonra anca kendine geldi..
Ameliyattan 3 gün sonra anca kendine geldi..
Ravindran, 5 saat süren ameliyatın ardından anca 3 gün sonra kendine gelebildi. Çıkarılan dişler, Ravindran'ın dişlerinin gelişmesini engellediği için 16 yaşında implant tedavisi görmesi gerekiyor.
5
Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalı Profesörü P. Senthilnathan konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: Genel anestezi uyguladıktan sonra çeneyi açtık ve içinde bir kese gördük. Yaklaşık 200 gram ağırlığındaki kese, dikkatlice çıkarıldı ve kesenin içinde 526 küçük, orta ve büyük boy diş çıkartıldı.
6
Diş ağrıları bir türlü dinmeyen Ravindran'ın, 40 yaşındaki babası Parbhu ve 33 yaşındaki annesi Rajakumari, onu güney Hindistan'daki Chennai'deki Saveetha Dental College'a götürdü.

Son Dakika 7 yaşındaki çocuğun ağzından 526 diş çıktı! - Son Dakika


YORUMLAR (1)

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor