Son Dakika Haberleri: 7 yaşındaki çocuğun ağzından 526 diş çıktı!

7 yaşındaki çocuğun ağzından 526 diş çıktı!

4 ay önce

Hindistan'da, diş ağrıları çeken 7 yaşındaki bir çocuğun ağzından 526 adet diş çıkartıldı.

1
Hindistan'da yaşayan 7 yaşındaki Ravindran, şiddetli diş ağrısı ve çenesindeki şişlik sebebiyle özel bir hastaneye yatırıldı. Ravindran aslında 3 yaşından beri diş ağrısı çekiyor ama diş doktorundan korkuyor, tedavi olmak istemiyordu.
2
İrili ufaklı 526 diş çıkartıldı!
İrili ufaklı 526 diş çıkartıldı!
Doktorlar, röntgen ve tomografi ve yapılan diğer tahliler sonucu çocuğun milyonda bir görülen 'bileşik kompozit ondontome' hastalığı yüzünden ağzında yüzlerce irili ufaklı 526 diş olduğunu tespit etti.
3
Ailesi Ravindran'ın, çenesinde tümör olmasından şüphelendi.
4
Ameliyattan 3 gün sonra anca kendine geldi..
Ameliyattan 3 gün sonra anca kendine geldi..
Ravindran, 5 saat süren ameliyatın ardından anca 3 gün sonra kendine gelebildi. Çıkarılan dişler, Ravindran'ın dişlerinin gelişmesini engellediği için 16 yaşında implant tedavisi görmesi gerekiyor.
5
Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalı Profesörü P. Senthilnathan konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: Genel anestezi uyguladıktan sonra çeneyi açtık ve içinde bir kese gördük. Yaklaşık 200 gram ağırlığındaki kese, dikkatlice çıkarıldı ve kesenin içinde 526 küçük, orta ve büyük boy diş çıkartıldı.
6
Diş ağrıları bir türlü dinmeyen Ravindran'ın, 40 yaşındaki babası Parbhu ve 33 yaşındaki annesi Rajakumari, onu güney Hindistan'daki Chennai'deki Saveetha Dental College'a götürdü.Haber Yayın Tarihi: 01.08.2019 04:03 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ukraynalı Kainat Güzeli Anastasiya Subbota, iki ülke arasında krize neden oldu! Şarkılarıyla gönülleri fetheden Zakkum'un solisti, estetik operasyonla bambaşka biri oldu! 14 yaşındaki genç, cinsel organına soktuğu manyetik toplar yüzünden canından oluyordu! Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim!