7 yaşındaki evlilik dileği 21 yaşında gerçek oldu! İşte dünyanın gerçek "Ejderha Kraliçesi" - Son Dakika

7 yaşındaki evlilik dileği 21 yaşında gerçek oldu! İşte dünyanın gerçek "Ejderha Kraliçesi"

13.01.2021 13:44

Hayali kahraman Khalessi'den sonra gerçek hayatta “Dragon Queen” yani "Ejderha Kraliçesi" arıyorsanız işte karşınızda! Bhutan Kraliçesi kendi dilinde "Druk Gyaltsuen" olarak çağrılıyor, bu da “Dragon Queen” demek. Kral ile Kraliçe'nin henüz çocukken başlayan aşk hikayesi de oldukça ilginç. İşte dünyanın güzel ve en genç kraliçesi Jetsun Pema.

1
Güney Asya'nın 800 bin nüfuslu ülkesi Bhutan'da Kral Jigme Khesar Namgmal Wanngchuck ile 2011'te 21 yaşındayken evlenen Jetsun Pema bugün 30 yaşında.
2
Kraliçe Jetsun Pema, 1990'da doğdu. Babası ticari bir pilot ve annesi Bhutan'ın en soylu ailelerinden birinden geliyor.
3
Londra'daki Regent'ten Psikoloji ve Sanat Tarihi ile Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu.
4
Evlilikleri ve aşkları filmlere konu olacak kadar efsane olan Kral ve Kraliçe'nin masalsı aşkı şöyle başlar;
5
23 yıl önce, Jetsun sadece 7 yaşında ve Veliaht Prens 17 yaşında piknikte karşılaştıklarında küçük Jetsun, prensin elini çekip çocukça "Seninle evlenmek istiyorum" der.
6
Veliaht Prens şaşırır ve ona nedenini sorar. Hiç tereddüt etmeden, küçük Jetsun "Senden hoşlandım" der.

7
Bu masum istek prensin kalbini çalar ve büyüdüğünde hala bekar olursa onunla evleneceğine söz verir. 14 sene sonra olanlar olur ve yıldırım as¸kıyla evlenirler.
8
Çift "Ejderha Ülkesi" olarak bilinen Bhutan'da son derece mütevazi bir Kraliyet yaşamı sürdürerek halka örnek oluyor.
9
Ressam olan çevreci genç Butan Kraliçesi dünya çapında hayır işlerine de öncülük ediyor ve ülkesinde yerel giysileriyle dolaşıyor.

10
Kral Jigme Kheşar Namgyal Wangchuck verdiği bir röportajında "Yaş farkı nedeniyle Kraliçemi bir süre evlenmek için beklemek zorunda kaldım. Ama şu bir gerçek ki doğru eşi bulduğuma eminim. O çok iyi bir insan. Akıllı ve çok iyi bir anne olduğu kadar ailesine ve etkinlikleriyle halkına düşkün" itirafında bulunmuştu.
11
12
13
14

YORUMLAR (3)
  • nur: 23 yıl önce, Jetsun sadece 7 yaşında ve Veliaht Prens 17 yaşında piknikte karşılaştıklarında küçük Jetsun, prensin elini çekip çocukça "Seninle evlenmek istiyorum" der. kız erkeğe söylüyor. @cmylmz Cevap Yaz 9 2 Yayından Kaldır
500

Son Dakika 7 yaşındaki evlilik dileği 21 yaşında gerçek oldu! İşte dünyanın gerçek 'Ejderha Kraliçesi' - Son Dakika


Advertisement