7 Yıl Uğraştı, Bataklıktan Cennet Yarattı! - Son Dakika

7 Yıl Uğraştı, Bataklıktan Cennet Yarattı!

31.07.2017 16:09

71 yaşındaki Sally Berry, 7 yıl boyunca kimsenin bakmadığı bir bataklığı güzel bir bahçeye çevirmek için çalıştı sonunda başardı.

1
İngiltere'nin Manchester şehrinde yaşayan yaşlı bir kadın evinin arkasındaki bataklığı resmen cennete çevirdi.

2
Sally Berry, hayatının 7 yılını terk edilmiş bir bataklığı gizli bir cennete çevirmek için harcadı.

3
Berry, hevesli bir gezginken; Laos'taki 3 haftalık seyahati sırasında dizinden sakatlandı.

4
Annesinin bu dönemde uğraşacağı bir projeye sahip olmasını isteyen oğlu, bakımsız haldeki bir evi onun için satın aldı.

5
Berry, yeni evine taşındığında 8100 metrekarelik arka bahçesi yabani otlarla kaplı bir bataklık halindeydi.

6
Üç çocuk ve altı torun sahibi olan Berry, 7 yıl boyunca tek başına çalışarak elma bahçelerinin, kuğuların, şelalelerin, küçük patikaların ve sayısız çiçeğin yer aldığı gizli bir vaha yarattı.

7
Berry'nin bakımsız bir bataklıktan böylesi bir bahçe yaratmasını sağlayan bahçecilik ve doğa sevgisinin arkasında ise hüzünlü bir hikâye yatıyor.

8
Londra'da yaşayan Berry, İkinci Dünya Savaşı sırasında şehrin Almanya tarafından bombalanmasının yol açacağı sivil ölümlerinin korkusuyla Cornwall'a gönderildi.

9
Şehirlerini terk etmek zorunda kalan 1 milyon 5 yüz bin kişiden biri olarak kırsalda doğanın içinde yetişmesinin açık alanlara ve bahçeciliğe olan ilgisinin nedeni olarak gören Berry, ‘ Kimsenin istemediği bu alanla uğraşmak ve tasarımını yapmak çok eğlenceliydi. Büyük bir mücadeleydi fakat her anından zevk aldım.' diye konuştu.

10
Gizli Bahçe olarak adlandırılmaya başlanan alan, kanser yardım kuruluşlarına bağış toplanabilmesi için Pazar günleri ziyarete açık olacak.

11
12
13
14
15
16
17
18

Son Dakika 7 Yıl Uğraştı, Bataklıktan Cennet Yarattı! - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

18 yaşındaki modele sahte ajans şoku! Kamera karşısında soyunmasını istediler Katıldığı programı terk etmesiyle gündem olan Şevval Şahin'in estetiksiz hali yeniden dillere düştü Milyonların içinde yüzen Ronaldo'nun kız arkadaşı geçmişiyle yürek burktu: İnsanlara yemek almaları için yalvardım Babası Instagram'ını kapattırmıştı! Coşkun Sabah'ın kızı bomba gibi geri döndü Mide bulandıran olay! 37 yaşındaki sapık, tavuk ve civcivlere tecavüz etti