70 Kişilik Albino Ailesinin Yürek Burkan Dramı - Son Dakika

70 Kişilik Albino Ailesinin Yürek Burkan Dramı

Ten renkleri yüzünden acımasızca öldürülen albinolar, korku içinde yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.

1
Ten renkleri yüzünden acımasızca öldürülen albinolar korku içinde yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.
2
Tanzanya'da uzuvlarının büyülü güce sahip olduğu inancı yüzünden kurban edilme tehlikesi yaşayan 70 kişilik albino ailesi, kendilerine güvenli bir alan inşa etti.
3
Ciltte renklenmeyi sağlayan melanin pigmenti yokluğundan aşırı beyaz doğan, uzuvlarının büyülü güce sahip olduğu yanlış inanışı nedeniyle cinayete kurban giden albinolar sonunda saklanmak yerine birleşmeyi seçti.
4
Albinoluk, özellikle insanlarda melanin pigmentinin yokluğuna bağlı olarak renksizleşme olarak biliniyor. Bu durum çoğunlukla tirosinaz denen bir enzimin eksikliğinden kaynaklanıyor.
5
Albino canlılarda deri genellikle çok açık renkli, saç-tüy-kıl gibi keratin yapılar beyaz renktedir, gözler de kırmızı.
6
Tanzanya'da sayıları 70'in üzerinde olan albino ailesi kabanaga Koruma Merkezi çatısı altında katledilme tehlikesine karşı toplandı.
7
Albino dışındakiler ve kamp çalışanları dışında kimsenin giremediği merkezde hayatlarını sürdüren kabilenin en büyük korkusu çocuklarının dışarı çıkması.
8
Afrikalı albinolar yüzyılllardır iyi şans ve ölümcül hastalıklara karşı kür oldukları inancıyla kurban ediliyor. Hedef ise çoğunlukla çocuk. Albinolar, yeni açılan merkez sayesinde çocuklarını saldırılardan koruyabilir.
9
Geçtiğimiz zamanlarda da Brezilya'da yaşayan Afrika kökenli bir ailenin çocukları son zamanlarda bilim adamlarının ilgi odağı oldu. Çünkü aynı anne babadan dünyaya gelen 5 kardeşten 3'ü albino.
10
Üç kardeşin saçları, tenleri, kirpikleri bembeyaz. Diğer ikisi ise siyahi.
11
Pernambuco Federal Üniversitesi'nin profesörlerinden Valdir Balbino, ailenin genetik yapısını incelemeye aldı.
12
Genetik kurallarına göre, Afrikalı-Brezilyalı olan ve koyu tenli insanlar olan çocukarın anne babalarının dünyaya üç albino çocuk getirmeleri, çok ender rastlanır, hatta şimdiye kadar görülmemiş bir durum.
13
Dünyada çok ender rastlanan bir şekilde "beyaz" çocukları dünyaya getiren anne Fernandes, yolda yürürken herkesin kendilerine baktığını ve çocukları olduğuna inanmadıklarını anlatıyor.
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Haber Yayın Tarihi: 21.12.2013 17:46

Son Dakika 70 Kişilik Albino Ailesinin Yürek Burkan Dramı - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Libidoyu tavan yaptırıyor! İşte afrodizyak etkili yiyecekler Lise öğrencisi, uyuşturucu almak istediği 4 kişi tarafından cinsel istismara uğrayıp öldürüldü İntikam almak isteyen çalışan, amirinin kahvesine kimyasal madde koydu Kimi partnerinin kalçalarına dokundu kimi konuğunun pantolonunu indirdi! İşte Türk televizyon tarihinden 12 skandal an Asırlık sır bir türlü çözülemiyor! Bu adada herkes 100 yıldan fazla yaşıyor