70 Yıl Öncesine Ait Film Rulosunda Savaş Fotoğrafları Çıktı - Son Dakika

70 Yıl Öncesine Ait Film Rulosunda Savaş Fotoğrafları Çıktı

24.04.2016 16:04

1

2. Dünya Savaşı'nda mücadele eden bir asker, tecrübesinin herkese göstermek için çektiği fotoğraflar bir koleksiyoncu tarafından satın alınarak ortaya çıkartıldı.

2

2. Dünya Savaşı'nda elinde silahıyla mücadele eden bir asker, askerlik tecrübesinin nasıl bir şey olduğunu herkese göstermek için, fotoğraflarla dolu olan tam 31 tane film rulosu kaydetti.

3
Askerin amacı bir belgesel oluşturmak ve deneyimlerini sanat yoluyla kaydetmekti.

4

Bir eski film koleksiyoncusu olan Levi Bettweiser, askerin kaydettiği videolara ulaştı ve onları tamamen yok olmaktan kurtardı.

5

Kurtarılmış Filmler Projesi kapsamında çalışan Bettweiser, askerin 70 yıl önce kaydettiği şeyleri Ohio'da gerçekleştirilen bir açık artırma esnasında keşfetti.

6
Film rulolarının bazıları oldukça hasar görmüştü fakat diğerleri sağlamdı.

7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17

Son Dakika 70 Yıl Öncesine Ait Film Rulosunda Savaş Fotoğrafları Çıktı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bu manzara ancak tek bir ülkede görülür! Binlerce kişi yarım saat boyunca birbirine inek gübresi fırlattı Gözümüzün önünde öyle bir değişti ki! Güldür Güldür'ün Naime'si şimdi tam bir afet Romantik komedilerin biricik güzeli, hamileliğinde cinsel ilişkiden soğuduğunu itiraf etti Dağlık alanda kaybolan adamı, paylaştığı son fotoğraf karesi kurtardı! Sır bacaklarındaki is izlerindeydi Sony 2021 Dünya Fotoğraf Ödülleri'ni kazananlar belli oldu! Birinciliği "Afrikalı Viktoryen" portresi aldı