70 Yıllık Film Rulosunda Savaş Fotoğrafları Çıktı - Son Dakika

70 Yıllık Film Rulosunda Savaş Fotoğrafları Çıktı

1

2. Dünya Savaşı'nda mücadele eden bir asker, tecrübesinin herkese göstermek için çektiği fotoğraflar bir koleksiyoncu tarafından satın alınarak ortaya çıkartıldı.

2

2. Dünya Savaşı'nda elinde silahıyla mücadele eden bir asker, askerlik tecrübesinin nasıl bir şey olduğunu herkese göstermek için, fotoğraflarla dolu olan tam 31 tane film rulosu kaydetti.

3

Askerin amacı bir belgesel oluşturmak ve deneyimlerini sanat yoluyla kaydetmekti.

4

Bir eski film koleksiyoncusu olan Levi Bettweiser, askerin kaydettiği videolara ulaştı ve onları tamamen yok olmaktan kurtardı.

5

Kurtarılmış Filmler Projesi kapsamında çalışan Bettweiser, askerin 70 yıl önce kaydettiği şeyleri Ohio'da gerçekleştirilen bir açık artırma esnasında keşfetti.

6

Film rulolarının bazıları oldukça hasar görmüştü fakat diğerleri sağlamdı.

7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17

Haber Yayın Tarihi: 30.10.2016 16:18

Son Dakika 70 Yıllık Film Rulosunda Savaş Fotoğrafları Çıktı - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Amanos'un nazar boncuğu görünümlü yangın göleti, görenleri hayran bırakıyor 19 yaşındaki kadından inanılmaz itiraf: Ünlü futbolcuyla 50 bin TL karşılığında cinsel ilişkiye girdik Bu kaçıncı! Yetenek Sizsiniz'in olaylı jürisinin kameralar önünde yine göğüsleri göründü Ünlü futbolcunun aşk krizi büyüyor! 3 çocuğunun annesine dönmesi, hamile sevgilisini isyan ettirdi Yusuf İslam'ı Müslümanlığa iten olay tüyleri diken diken ediyor