'77 Kişiyi Öldürdüm Suçsuzum' - Son Dakika

'77 Kişiyi Öldürdüm Suçsuzum'

14.11.2011 14:54

1
Norveç'te temmuz ayında 77 kişinin yaşamını yitirdiği katliamın sorumlusu Breivik, suçlamaları kabul etti.

2
Anders Behring Breivik, bugün çıktığı ilk açık duruşmasında saldırıları düzenlediğini kabul etti ancak suçsuz olduğunu öne sürdü.

3
Norveç'in başkenti Oslo'da onlarca gazeteci ile çok sayıda kişinin izlediği duruşmada konuşan Breivik, kendisini "Norveç Direniş Hareketi'nin komutanı" olarak tanıtmak isteyince hakimin müdahalesiyle karşılaştı ve konuşmasını kesmek durumunda kaldı.

4
Mahkemenin davasını görmeye yetkisi olmadığını ileri süren Breivik, "Bu mahkemenin yetkisine karşı çıkıyorum, çünkü bu yetki size 'nefret ideolojisini' ve çokkültürlülüğü destekleyen kurumlar tarafından veriliyor" dedi.
5
Breivik duruşmada, "Eylemleri kabul ediyorum, ancak suçlamaları kabul etmiyorum" ifadesini kullandı.

6
Bugünkü duruşmanın sonunda hakim, daha önceki duruşmaları kapalı yapılan davayla ilgili yayın yasağını kaldırdı ve Breivik'in tutukluluk halinin bir sonraki duruşmaya kadar sürmesine karar verdi.

7
Breivik'in, saldırıların kurbanlarının ailelerine ve katliamdan kurtulanlara yönelik konuşma yapma isteği ise reddedildi.

8
Aşırı sağcı Anders Behring Breivik, 22 Temmuz'da önce başkent Oslo'da 8 kişinin öldüğü bir bombalı saldırı düzenlemiş, daha sonra kentin hemen dışındaki Ütoya Adası'ndaki bir gençlik kampında 69 kişiyi öldürmüştü.
9
10
11
12
13
14
15
16

YORUMLAR
500

Son Dakika '77 Kişiyi Öldürdüm Suçsuzum' - Son Dakika


Advertisement