8 Bin 500 Fitte Doğum - Son Dakika

8 Bin 500 Fitte Doğum

10 yıl önce

1
Trafik kazasından doğal afete, hasta ya da yaralı sevkinden organ ve doku nakline kadar birçok alanda vatandaşın imdadına yetişen hava ambulanslarda bir ilk yaşandı.
2
Kars'ın Kağızman ilçesinde yolu ulaşıma kapalı bir yayladan helikopterle hastaneye ulaştırılmak istenen hamile kadın, havada doğum yaptı. Sağlıklı bir şekilde dünyaya gelen kız bebeğe Göksu adı verildi.


3
Bir süre önce sel nedeniyle yolu hasar gören ve bu nedenle motorlu araçlarla ulaşımın sağlanamadığı Çiçekli köyü yaylasında, Altun Taş'ın (25) doğum sancısının başlaması üzerine Erzurum 112 Komuta Kontrol Merkezi'nden hava ambulans istendi.
4
Yaylaya güçlükle iniş yapan hava ambulansta görevli doktor, durumu kritik olan Taş'ın hemen Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmasına karar verdi. Ambulansa alınan Taş, helikopter yayladan havalandıktan 4 dakika sonra 8 bin 500 fitte doğum yaptı.
5
Bunun üzerine, hava ambulansı Eleşkirt Tugay Komutanlığı helikopter pistine zorunlu olarak indi. Sağlıklı bir bebek dünyaya getirdiği öğrenilen Taş, daha sonra Erzurum'a sevk edilmek üzere Eleşkirt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Haber Yayın Tarihi: 05.07.2010 09:13 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Sevgilisini öldüren Hintli genç cinayeti canlı yayında itiraf etti Adanalı dizisinin Pınar'ı Tuğçe Özbudak, estetikle bambaşka birine dönüştü! Son hali şoke etti Düğünde rezalet! Sapkın damat garson kıza cinsel istismarda bulundu Kubilay Aka'nın cinsel içerikli mesajlarını ifşa eden Beyza Güneş'in iddialı pozları olay oldu! Ölen büyükannesinden 230 bin sterlin çalan eski model yakayı ele verdi

Son Dakika Haberleri