8 Bin 500 Fitte Doğum - Son Dakika

8 Bin 500 Fitte Doğum

05.07.2010 09:13

1
Trafik kazasından doğal afete, hasta ya da yaralı sevkinden organ ve doku nakline kadar birçok alanda vatandaşın imdadına yetişen hava ambulanslarda bir ilk yaşandı.
2
Kars'ın Kağızman ilçesinde yolu ulaşıma kapalı bir yayladan helikopterle hastaneye ulaştırılmak istenen hamile kadın, havada doğum yaptı. Sağlıklı bir şekilde dünyaya gelen kız bebeğe Göksu adı verildi.

3
Bir süre önce sel nedeniyle yolu hasar gören ve bu nedenle motorlu araçlarla ulaşımın sağlanamadığı Çiçekli köyü yaylasında, Altun Taş'ın (25) doğum sancısının başlaması üzerine Erzurum 112 Komuta Kontrol Merkezi'nden hava ambulans istendi.
4
Yaylaya güçlükle iniş yapan hava ambulansta görevli doktor, durumu kritik olan Taş'ın hemen Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmasına karar verdi. Ambulansa alınan Taş, helikopter yayladan havalandıktan 4 dakika sonra 8 bin 500 fitte doğum yaptı.
5
Bunun üzerine, hava ambulansı Eleşkirt Tugay Komutanlığı helikopter pistine zorunlu olarak indi. Sağlıklı bir bebek dünyaya getirdiği öğrenilen Taş, daha sonra Erzurum'a sevk edilmek üzere Eleşkirt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Son Dakika 8 Bin 500 Fitte Doğum - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Elliot Page, cinsiyet değiştirip erkek olduğunu açıkladıktan bir ay sonra eşine boşanma davası açtı Tanıyabilene aşk olsun! Estetiği abartan Tuğba Altıntop kızından bile küçük görünüyor Güzelliğiyle sınırları aştı! Fahriye Evcen dünyanın en güzel 10 Müslüman kadını listesinde 7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş