80'lerin Olay Kadını 'Konyalı Şerife' Bakın Kim Çıktı - Son Dakika

80'lerin Olay Kadını 'Konyalı Şerife' Bakın Kim Çıktı

10.11.2016 12:30

1
23 yıl aradan sonra ilk kez beyazperdede göreceğimiz Güngör Bayrak Çağan Irmak'ın yeni filmi 'Benim Adım Feridun' da karşımız açıkmaya hazırlanıyor. Yaşı 20'nin altında olanlar belki adını bile duymadı, belki de 'Gümüş' veya 'Şüphe' dizilerinden şöyle bir biliyorlar. Ama bilmiyorlar ki, hayallerin ete kemiğe bürünmüş hali o.

2
Asıl ismi Şerife'ydi. Konya'da doğdu ve bir aileye evlatlık olarak verildi.
Asıl ismi Şerifeydi. Konyada doğdu ve bir aileye evlatlık olarak verildi.
Aile, bu bebeğin adını güzel günler görsün diye 'Güngör' olarak değiştirdi. 13 yaşında biyoljik babası ortaya çıktı ve himayesine aldı.

3
Hemşireliği bıraktı tiyatroya merak saldı ve garsonluk yaptı.
Hemşireliği bıraktı tiyatroya merak saldı ve garsonluk yaptı.
Konya Öğretmen Okulu'na gitti. Ardından Hacettepe Üniversitesi'ne bağlı Hemşire Okulu'nda 3 yıl boyunca okudu. Hemşireliğin kendisine uygun bir meslek olmadığını düşünerek, tiyatroculukla ilgilenmeye başladı. Bu arada İstanbul'da bir otelin lobisinde kahve servisi yapmaya başladı, adı 'Kahveci Güzeli'ne çıktı.

4
TRT ekranlarındaki bu çorap reklamıyla dikkat çekip, ünlü olmuştu.
TRT ekranlarındaki bu çorap reklamıyla dikkat çekip, ünlü olmuştu.
1970 ve 80'lerde ününün doruğunda olan Güngör Bayrak, yaşamımıza 'sihirli bacakları' sayesinde girmişti. Şöhret kariyerine reklam yıldızı olarak başlayan Bayrak'ın 1970'lerde rol aldığı 50 civarı reklam filminin çoğunluğu kadın çorabı firmalarına aitti.

5
Şans ona güldü ve Vakko'nun mankeni oldu.
Şans ona güldü ve Vakkonun mankeni oldu.
Ardından Vakko gibi büyük bir firmanın mankeni oldu.

6
Tiyatroculuğa başladı ondan da sıkıldı başka dallara yöneldi.
Tiyatroculuğa başladı ondan da sıkıldı başka dallara yöneldi.
Devekuşu Kabare'de küçük rollerde oynadı. Sonrasında tiyatroculuktan ayrıldı. Mankenlik, fotomodellik, THY'de yer hostesliği gibi kısa süreli işlerde çalıştı. 'En İyi Kadın Oyuncu' başta olmak üzere çok sayıda ödülü var sinemadan. Sahnelerde de çok başarılıydı, bir dönemin assolistiydi.

7
Sinema filmlerinde oynamaya başladı! En iyi kadın oyuncu seçildi!
Sinema filmlerinde oynamaya başladı! En iyi kadın oyuncu seçildi!
Yılmaz Güney'li 'Düşman' ve 'Yol'un da aralarında olduğu 20'ye yakın filmde rol aldı. 1979 yılında Yılmaz Güney senaryolu "Düşman" adlı filmde aldığı rol ile Sinema Eleştirmenleri En İyi Kadıncı Oyuncu ödülüne sahip oldu.

8
Dekolte kıyafetleriyle magazin gündeminden düşmüyordu!
Dekolte kıyafetleriyle magazin gündeminden düşmüyordu!
Sinema'nın yanında, sahnelerde şarkıcı olarak boy gösterdi. "Telefonumu Bekle" isimli 45lik plak çıkardı. 80'lerin ortalarında İzmir Fuarı'da sahneye dekolte bir kıyafetle çıktığı için İzmir Belediye Başkanı Burhan Özfatura ile aralarında geçen münakaşa manşetlerde uzun süre kaldı.

9
Dönemin çeşitli erotik dergilerinde çıplak pozlar verdi.
Dönemin çeşitli erotik dergilerinde çıplak pozlar verdi.
Banu Alkan, Hülya Avşar, Oya Aydoğan gibi zamanın diğer seksi kabul edilen ünlülerinin aksine, ince ve uzun vücut hatlarına sahipti.

10
1987'de evlendi, Leydi oldu!
1987de evlendi, Leydi oldu!
Fransa gezisi sırasında, Sir unvanlı, Cezayir asıllı "Houari Berichi" ile tanıştı ve 1987 yılında evlendiler. "Sir" ile evlenmesinden dolayı "Leydi" unvanı aldı.

11
Evlilik yolunda gitmeyince Türkiye'ye döndü!
Evlilik yolunda gitmeyince Türkiyeye döndü!
Bu dönemden sonra yaklaşık 10 yıl eşi ve çocuğu ile birlikte Paris'te oturdu. "Leydi Şerife" isimli ikinci kasetini çıkardı. 1996 yılında Türkiye'ye geri dönüp üniversite sınavlarına girip, Marmara Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği Bölümü'nü kazandı ve 2000 yılında mezun oldu. 2006 yılında eşinden boşandı.

12
2. evliliği ve trilyonluk düğün hediyeleri olay oldu!
2. evliliği ve trilyonluk düğün hediyeleri olay oldu!
2006 yılında Houari Berichi'den boşandı. 2012'de Bülent Özyörük ile evlendi. Özyörük'ün düğünde taktığı 5 karatlık yüzük, evlilik hediyesi olarak verdiği bir yat, Bodrum'da ve Ulus'ta birer ev Büyükçekmece'de 1 villa günlerce konuşuldu.

13
2 Albüm çıkardı, dizilerde oynamaya devam etti.
2 Albüm çıkardı, dizilerde oynamaya devam etti.
1998'de Telefonumu Bekle, 1992'de Leydi şerife adlı 2 albüm çıkaran Güngör Bayrak; 'Şüphe', 'Palavra Aşıklar' ve 'Gümüş' dizilerinde rol aldı.

14
15
16
17
18
19

Son Dakika 80'lerin Olay Kadını 'Konyalı Şerife' Bakın Kim Çıktı - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Model Kanika Batra, erkek arkadaşlarını aldattığını ve pişman olmadığını itiraf etti Dekoltesi ayrı beline taktığı kemeri ayrı olay! Tiktoker kırmızı halıda pek cesurdu Hem güzel hem de yetenekli! 2021 Kainat Güzeli Meksikalı yazılım mühendisi Andrea Meza oldu David Beckham'dan Ümit Davala'ya! Çılgın saç stilleriyle futbol dünyasında fırtına gibi esen futbolcular Yardım fonundan 100 bin dolar çalan uyanık fenomeni lüks paylaşımları yakalattı
Advertisement