81 İlin Belediye Başkan Adayları - Son Dakika

81 İlin Belediye Başkan Adayları

21.03.2014 14:50

1
30 Mart 2014 Yerel Seçimler'e çok az bir süre kaldı. Tüm partiler, hangi ilde kimi aday göstereciği belirledi. İşte partilerin 81 ildeki belediye başkan adayları...

2
İstanbul: Kadir Topbaş (AK Parti), Mustafa Sarıgül (CHP), Rasim Acar (MHP), Süreyya Önder-Pınar Aydınlar (HDP)

3
Ankara: Melih Gökçek (AK Parti), Mansur Yavaş (CHP), Mevlüt Karakaya (MHP), Salman Kaya-Songül Erol (HDP)

4
İzmir: Binali Yıldırım (AK Parti), Aziz Kocaoğlu (CHP), Murat Taşer(MHP), Pınar Türk-Osman Özçelik(HDP)

5
Adana: Abdullah Torun(AK Parti), Yıldıray Arıkan (CHP), Hüseyin Sözlü(MHP), Leyla Uyar-Ayhan Bilgen(HDP)

6
Antalya: Menderes Türel(AK Parti), Mustafa Akayadın (CHP), Kemal Çelik(MHP), Songül Özata (BDP)

7
Artvin: Mehmet Kocatepe(AK Parti), Emine Özgün(CHP), Kadir Seçkin(MHP), Yılmaz Aydoğan(HDP)

8
Burdur: Sebahattin Akkaya (AK Parti), Ali Orkun Ercengiz (CHP), Nadir Özcan (MHP), Cemal Soydan(HDP)

9
Bolu: Alaaddin Yılmaz (AK Parti), Mehtap Özcan (CHP), Şükrü Güneş (MHP), Bayram Dedeler (HDP)

10
Eskişehir: Harun Karacan(AK Parti), Yılmaz Büyükerşen (CHP), Kadir Çalışıcı (MHP), Cemal Küçükbaş(HDP)

11
Isparta: Nuri Uzaktaş(AK Parti), M.Lütfü Çakmakcı (CHP), Y.Ziya Günaydın(MHP), Cemil Yuluğtekin(HDP)

12
Kars: Nevzat Bozkuş ( AK Parti), Naif Alibeyoğlu (CHP), Murtaza Karaçanta (MHP), Yusuf Yıldırım- Güldane Kılıç (BDP)

13
Trabzon: Orhan Fevzi(AK Parti), Mehmet Volkan (CHP), Hüseyin Örs (MHP), Kadir Türen (HDP)

14
Rize: Reşat Kasap (AK Parti), Mine Orhon (CHP), Zelkif Akgül (MHP)

15
Kırıkkale: Mehmet Saygılı (AK Parti), Ahmet Eroğlu (CHP), Mustafa Pekdoğan (MHP)

16
Edirne: Ahmet Günşen (AK Parti), Recep Gürkan (CHP), Orhan Çakırlar (MHP), Özlem Uygur (HDP)

17
Samsun: Yusuf Ziya Yılmaz (AK Parti), Tarık Cengiz (CHP), Ferhat Günaydın (MHP), İlhan Cüre (HDP)

18
Sinop: Hamza İnce (AK Parti), Baki Ergül (CHP), İlhan Aydemir (MHP)

19
Karaman: Ertuğrul Çalışkan (AK Parti), Merih Ünver (CHP), Ali Pınarbaşı (MHP)

20
Nevşehir: Hasan Ünver (AK Parti), Serkan Sağlamer (CHP), Mehmet Varol (MHP), Ekrem Gerçekler (HDP)

21
Muğla: Mansur Harmandar (AK Parti), Osman Gürün (CHP), Mehmet Erdoğan (MHP), Ayşe Erdem (HDP)

22
Kırklareli: Selahattin Minsolmaz (AK Parti), Mehmet, Sayim Kesinoğlu (CHP), Derya Bulut (MHP), Esen Aslandoğan (HDP)

23
Diyarbakır: Galip Ensarioğlu (AK Parti), Ahmet Ay (CHP), Mustafa Kemal Saraçoğlu (MHP), Gülten Kışanak (BDP)

24
Karabük: Mehmet Ceylan (AK Parti), Erdal Demir (CHP, Rafet Vergili (MHP)

25
Uşak: Nurullah Cahan (AK Parti), Bülent Yazgan (CHP), Alpay Özgür (MHP), Ahmet Yılmaz (HDP)

26
Kayseri: Mehmet Özhaseki (AK Parti), Osman Çilsal (CHP), Mustafa Özsoy (MHP), İsak Tacar (HDP)

27
Çanakkale: Mehmet Daniş (AK Parti), Ülgür Gökhan (CHP), Halil üştü Akgün (MHP), Şehmuz Arslan (HDP)

28
Kocaeli: İbrahim Karaosmanoğlu (AK Parti), Tahsin Tarhan (CHP), Saffet Sancaklı (MHP), Nilay Etiler (HDP)

29
Erzurum: Mehmet Sekmen (AK Parti), Abdülkadir Demirci (CHP), Kamil Aydın (MHP), Cüneyt Laloğlu-Ayşe Yılmaz (BDP)

30
Malatya: Ahmet Çakır (AK Parti), Hakan İnci (CHP), Şinasi Kazancı (MHP), Hasan Şahin (HDP)

31
Giresun: Yılmaz Can (AK Parti), Kerim Aksu (CHP), Orhan Erzurum (MHP), Bekir Şensoy (HDP)

32
Kütahya: Kamil Saraçoğlu (AK Parti), Nuran Altunseven (CHP), Alim Işık (MHP)

33
Bayburt: Mete Memiş (AK Parti), Hacı Mustafa Akkuş (CHP), İdris Aydın (MHP)

34
Zonguldak: Ali Bekatş (AK Parti), Muharrem Akdemir (CHP), Gürkan Gülay (MHP), Bekir Yılmaz (HDP)

35
Çankırı: İrfan Dinç (AK Parti), Taner Karagöz (CHP), Hakkı Yalçın (MHP)

36
Mersin: Mustafa Sever (AK Parti), Macit Özcan (CHP), Burhanettin Kocamaz (MHP), Sibel Yiğitteke (BDP)

37
Konya: Tahir Akyürek (AK Parti), İbrahim Işık (CHP), Emin Altunel (MHP), Yemlihan Kahraman (BDP)

38
Aydın: Mustafa Savaş (AK Parti), Özlem Çerçioğlu (CHP), Ali Uzunırmak (MHP), Raif Kanat (HDP)

39
Kastamonu: Tahsin Babaş (AK Parti), Mehmet Yıldırım (CHP), Hayati Hamzaoğlu (MHP)

40
Bursa: Recep Altepe (AK Parti), Necati Şahin (CHP), Kadir Koçdemir (MHP), Hasan Özaydın (HDP)

41
Balıkesir: Ahmet Edip Uğur (AK Parti), Sami Sözat (CHP), İsmail Ok (MHP), Mustafa Hasırcı (HDP)

42
Elazığ: Mücahit Yanılmaz (AK Parti), Hamza Sorgucu (CHP), Bilal Çoban (MHP), Mehmet Özcan- Gönül Taş (BDP)

43
Gümüşhane: Ercan Çimen (AK Parti), Cem Köksal (CHP), Mustafa Canlı (MHP)

44
Düzce: Mehmet Keleş (AK Parti), Basri Karslıoğlu (CHP), Ömer Küçük (MHP), Fuat Azat (HDP)

45
Tekirdağ: Mustafa Yel (AK Parti), Kadir Albayrak (CHP), Nail Yılmaz (MHP), Mukaddes Akdeniz (HDP)

46
Bartın: Seyfettin Kalay (AK Parti), Muammet Rıza Yaçınkaya (CHP), Cemal Akın (MHP)

47
Manisa: Hüseyin Tanrıverdi (AK Parti), Özgür Özel (CHP), Leyla Karalük- Hamdullah Mühtüoğlu (MHP)

48
Tokat: Eyüp Eroğlu (AK Parti), Hadiye Ardahanlı (CHP), Hüseyin Erkan İkikat (MHP)

49
Niğde: Faruk Akdoğan (AK Parti), Fahri Eken (CHP), Fikri Çıtırgı (MHP), Abdülçekir Çekmek (HDP)

50
Tunceli: Erkan Eroğlu (AK Parti), Hızır Bahtiyar Aytaç (CHP), Osman Gür (MHP), M. Ali Bulut- Nurhayat Altın(BDP)

51
Kırşehir: Yaşar Bahçeci (AK Parti), Deniz Akpınar (CHP), Arif Ekici (MHP), Munise Altınışık- Eşref Odabaşı (HDP)

52
Çorum: Muzaffer Külcü (AK Parti), Kenan Nuhut (CHP), Ercan Taşdan (MHP), Erdoğan Bolat (HDP)

53
Denizli: Osman Zolan (AK Parti), Kazım Arslan (CHP), Ali İpek (MHP), Yahya Aytaç (HDP)

54
Bilecik: Selim Yağcı (AK Parti), Sungur Turan (CHP), Hüseyin Şensoy (MHP)

55
Amasya: Cafer Özdemir (AK Parti), İlyas Ayık (CHP), Fatih Çoşar (MHP), İbrahim Yakın (HDP)

56
Erzincan: Cemalettin Başsoy (AK Parti), Metin Çanakçı (CHP), Hamdİ Karakaya Binali Akpolat (HDP)

57
Sakarya: Zeki Toçoğlu (AK Parti), Ecevit Keleş (CHP), Orhan Ünver (MHP), Harika Günay Karataş (HDP)

58
Ordu: Enver Yılmaz (AK Parti), Seyit Torun (CHP), Cemal Enginyurt (MHP), Aydın Ergün ( DSP), Tahsin Vedat Şensoy (HDP)

59
Afyonkarahisar: Burhanettin Çoban (AK Parti), Mehmet Ali Ecer (CHP), Fatih Çetinkaya (MHP)

60
Sivas: Sami Aydın (AK Parti), Gülümser Heper (CHP), Kürşat Ergün (MHP), Doğan Ürgüp (BBP), Cevat Aktaş (HDP)

61
Gaziantep: Fatma Şahin (AK Parti), Akif Ekici (CHP), Mustafa Erzin (MHP), Abdullah Demirbaş- Ayhan Ünlü (BDP)

62
Kilis: Hasan Kara (AK Parti), Öcal Berk (CHP), Hasan Mısırlığil (MHP), Mehmet Ali Kaymaz ( HDP)

63
Hatay: Sadullah Ergin (AK Parti), Lütfü Savaş (CHP), Mete Aslan (MHP), Yusuf Öfgeli (HDP)

64
Adıyaman: Fehmi Hüsrev Kutlu (AK Parti), Zeynal Bakır (CHP), Mehmet Erdem (MHP), Erdal Yavaş- Naime Bilgiç (BDP)

65
Ardahan: Faruk Köksoy (AK Parti), Mete Özdemir (CHP), Levent Pehlivanoğlu (MHP), Yavuz Usanmaz- Ayşegül Çoban (HDP)

66
Osmaniye: Mehmet Gürbüz (AK Parti), Haydar Aktürk (CHP), Kadir Kara (MHP), Aymet Aycan (HDP)

67
Aksaray: Haluk Şahin Yazgı (AK Parti), Doğan Koşar (CHP), Rıfkı Karabatak(MHP)

68
Yozgat: Kazım Arslan (AK Parti), Selahattin Koştan (CHP), Uğur Bektaş (MHP)

69
Kahramanmaraş: Fatih Mehmet Erkoç (AK Parti), Ünal Ateş (CHP), Tahir Akgemici (MHP), Salih Baykal (HDP)

70
Muş: Feyat Asya (AK Parti), Necip Bingöl (CHP), Tarkan Dede (MHP), Nimet Sezgin-Halide Bulak (BDP)

71
Şırnak: Ahmet Hamdi Yıldırım (AK Parti), Mizar Zeyrek (MHP), Serhat Kadırhan- Özlem Onuk (BDP)

72
Batman: Mehmet Emin Ekmen (AK Parti), Çetin Kızılbulut (CHP), Ziver Çeviz (MHP), Sabri Özdemir- Gülisten Akel (BDP)

73
Hakkari: Osman Kızılban (AK Parti), Nazım Ertuş (CHP), Belkıs Öztunç (MHP), Dilek Hatipoğlu- Nurullah Çifçi (BDP)

74
Bingöl: Yücel Barakazi (AK Parti), Hasan Karahan (MHP), Zeynel Abidin Bakır (CHP), İlhan Çakabey- Zarife Karasungur (BDP)

75
Iğdır: Mustafa Buluş (AK Parti), Aran Kalafat (CHP), Gündüz Güneş (MHP), Murat Yikit- Şaize Öner (BDP)

76
Van: Osman Nuri Gülaçar (AK Parti), Mehmeh Kurukcu (CHP), Mustafa Alkıç (MHP), Bekir Kaya- Hatice Çoban (BDP)

77
Şanlıurfa: Celalettin Güvenç (AK Parti), Hale Soran (CHP), Mustafa Kemal Saraçoğlu (MHP), Osman Baydemir (BDP)

78
Siirt: Ali İlbaş (AK Parti), Abdılvehap Galip Çakmak (CHP), Muammer Ekinci (MHP)

79
Mardin: Mehmet Vejdi Kahraman (AK Parti), Ahmet, Cemail Mataracı (CHP), Nuri Sertaç Güler (MHP), Ahmet Türk (BDP)

80
Bitlis: Fehmi Alaydın (AK Parti), Kemal Uçar (CHP), Cengiz Ekin (MHP), Hüseyin Olan- Nevin Daşdemir Dağkıran (BDP)

81
Ağrı: Hasan Arslan (AK Parti), İhsan Çağa (CHP), Şener Beyiz (MHP), Sırrı Sakık- Mukaddes Kubilay (BDP)

82
Yalova: Yakup Bilgin Koçal (AK Parti), Vefa Salman (CHP), Ahmet Kaplan (MHP), Sehen Önürme- Tuncay Turanlı (HDP)

YORUMLAR
500

Son Dakika 81 İlin Belediye Başkan Adayları - Son Dakika


Advertisement