Son Dakika Haberleri: 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı

83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı

15 gün önce

83 yaşındaki emekli adam, Türkiye'de gününü gün ederken, 6 yıl boyunca İngiltere'yi dolandırdı. İşte Terence Carolan'ın ilginç oyunu...

1
2012 yılında İngiltere'den Türkiye'ye gelen 83 yaşındaki Terence Carolan, 6 yıl boyunca İngiltere'de ikamet ediyormuş gibi davranarak emekli aylığını çatır çatır almaya devam etti. Türkiye'de yaşadığı ortaya çıksaydı emekli maaşını alamayacaktı. Bu sebeple kendini İngiltere Scunthorpe'daki kızının evinde yaşıyormuş gibi gösterirken Türkiye'nin en güzel sahil kasabalarında gününü gün etti.
2
Bu sayede yıllarca emekli aylığını aldı hem de daha yüksek bir refah içerisinde yaşadı. Ama oyunu ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl bir kontrol sırasında Carolan'ın Türkiye'de yaşadığı belirlendi. İngiliz adam bu durumu Türk yetkililere açıklamakta zorlandı. Durumun İngiltere hükümetine bildirilmesinin ardından gerçek ortaya çıktı. "Türkiye'de daha bol hava olduğu için" burada yaşadığını söyleyen Carolan, kendisine ödenen paraları geri ödemek zorunda kaldı. Ancak yine de kendisine dava açıldı.

3
Terence Carolan, Grimsby Sulh Ceza Mahkemesi dışında böyle görüntülendi.
Terence Carolan, Grimsby Sulh Ceza Mahkemesi dışında böyle görüntülendi.
Carolan, tüm suçlamaları kabul ederek kızının adresine gönderilen tüm paraları aldığını kabul etti. Bir kaç kez yanlış beyanda da bulunduğunu belirten Carolan, bazı ödemeleri ise unuttuğu için yapmadığını iddia etti. Dolandırıcılık nedeniyle açılan davada Carolan'a 12 haftalık 'ertelenmiş' hapis cezası verildi.
Haber Yayın Tarihi: 21.11.2019 02:50 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Belediyelerin kar diyaloğu gülümsetti: Temizliğe başladık kanka! Anavatanı Vietnam ama Muğla'da da yetişiyor! Bir tas çorbası 350 dolar 'Çocuklara yardım' için İngiltere'den yola çıktı, koşarak 1 yılda İstanbul'a vardı! Estetik operasyonlarla bambaşka birine dönüşen Zara'nın son haline eleştiri yağdı! Emmy Ödülü'nü kazanan ilk Türk Haluk Bilginer sanıyorduk! Kimsenin bilmediği gerçek ortaya çıktı