83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı - Son Dakika

83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı

21.11.2019 14:50

83 yaşındaki emekli adam, Türkiye'de gününü gün ederken, 6 yıl boyunca İngiltere'yi dolandırdı. İşte Terence Carolan'ın ilginç oyunu...

1
2012 yılında İngiltere'den Türkiye'ye gelen 83 yaşındaki Terence Carolan, 6 yıl boyunca İngiltere'de ikamet ediyormuş gibi davranarak emekli aylığını çatır çatır almaya devam etti. Türkiye'de yaşadığı ortaya çıksaydı emekli maaşını alamayacaktı. Bu sebeple kendini İngiltere Scunthorpe'daki kızının evinde yaşıyormuş gibi gösterirken Türkiye'nin en güzel sahil kasabalarında gününü gün etti.
2
Bu sayede yıllarca emekli aylığını aldı hem de daha yüksek bir refah içerisinde yaşadı. Ama oyunu ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl bir kontrol sırasında Carolan'ın Türkiye'de yaşadığı belirlendi. İngiliz adam bu durumu Türk yetkililere açıklamakta zorlandı. Durumun İngiltere hükümetine bildirilmesinin ardından gerçek ortaya çıktı. "Türkiye'de daha bol hava olduğu için" burada yaşadığını söyleyen Carolan, kendisine ödenen paraları geri ödemek zorunda kaldı. Ancak yine de kendisine dava açıldı.

3
Terence Carolan, Grimsby Sulh Ceza Mahkemesi dışında böyle görüntülendi.
Terence Carolan, Grimsby Sulh Ceza Mahkemesi dışında böyle görüntülendi.
Carolan, tüm suçlamaları kabul ederek kızının adresine gönderilen tüm paraları aldığını kabul etti. Bir kaç kez yanlış beyanda da bulunduğunu belirten Carolan, bazı ödemeleri ise unuttuğu için yapmadığını iddia etti. Dolandırıcılık nedeniyle açılan davada Carolan'a 12 haftalık 'ertelenmiş' hapis cezası verildi.

Son Dakika 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı - Son Dakika


YORUMLAR (5)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Yılan gibi kıvrılıyor! Doğu'nun zorlu geçidine giden yoldan geçmek yürek istiyor Pokemon kartlarını saklayanlar yaşadı! Her biri servet değerinde Dünyaca ünlü rapçi Snoop Dogg, Yıldız Tilbe hayranı çıktı! Birlikte paylaştığı fotoğraf Türk'leri heyecanlandırdı MasterChef Yasin'in Şeyma için kullandığı ifade, Acun'un genç sevgilisini kızdıracak Karadenizli zekasının örneği! Bu mescidin minaresi petrol varillerinden