Son Dakika Haberleri: 85.000 Engelli ve Yaşlıyı İcra ve Davalardan Kurtardı! İşte Engel Tanımayan Başkan: Turan Hançerli

85.000 Engelli ve Yaşlıyı İcra ve Davalardan Kurtardı! İşte Engel Tanımayan Başkan: Turan Hançerli

5 ay önce

İstanbul Avcılar Belediye Başkanı CHP'li Turan Hançerli, Türkiye'nin ilk engelli belediye başkanı oldu. Hançerli, AA'nın verilerine göre yaklaşık yüzde 52 oy alarak en yakın rakibini 6 puan farkla geçti.

1
1975 yılında Tokat'ta doğan Turan Hançerli, 1999 yılı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Lisans ve 2011 yılı Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans derecesini aldı. Marka ve Patent vekili olup, aktif olarak avukatlık yapmaya başladı.
2
Geçirdiği kaza sonrası İki protez kol kullanıyor..
Geçirdiği kaza sonrası İki protez kol kullanıyor..
1993 yılında kaza geçiren Hançerli ve %95 oranında engelli kaldı ve iki kol protezi kullanmaktadır.
3
İngilizce ve orta seviyede Almanca bilen Turan Hançerli, Deniz Hançerli ile evli, Asya ve Neşe adında iki kız çocuğu var.
4
Üstelik iki gün sonra üniversiteye kayıt yaptırmaya gidecekti. Yılmadı “Hayata devam mı yoksa bırakacak mısın” diye sordu kendine. Yüzde 95 engelliydi. Protez kollarıyla hukuk fakültesini bitirdi. “Yardım alan değil yardım eden olmak istiyorum” deyip başarılı bir avukat oldu. 12 yaşından küçüklere akülü tekerlekli sandalye verilmesi için açtığı davayı kazandı. Çok sayıda emsal davanın takipçisi oldu. Siyasete atıldı ve yaşadığı Avcılar İlçesi'ne CHP'den Başkan adayı oldu.
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Emek Bürolarının Tüzüğünü revize etti. Ana Kademe, Gençlik Kolları ve Kadın Kollarının birlikte yürüteceği DAYANIŞMA isimli bir çalışma programı hazırladı ve örgütlenmesi için faaliyet yürüttü, bu çalışma programını hayata geçirmeye çalışmaktadır. Şimdi ise CHP 'den Avcılar Belediye Başkanı seçildi.Haber Yayın Tarihi: 01.04.2019 10:10 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

107 yıl önce batan Titanic'in son hali şoke ediyor! Resmen eridi Aşk Adası'nın fenomen güzeli, paylaştığı cinsel ilişki videosuyla pes dedirtti! Kraliçe Elizabeth'in oğlu şimdi yandı! Cinsel istismar kanıtlandı Troya'da büyük keşif! Kuruluş tarihi 600 yıl geriye gitti Yatak odasında unuttuğu fantezi kelepçesi yüzünden annesine rezil oldu!