86 yıllık hasret! Yol kenarında boyunları bükük, derin saygı ve mahcubiyetle tarihi anı beklediler - Son Dakika

86 yıllık hasret! Yol kenarında boyunları bükük, derin saygı ve mahcubiyetle tarihi anı beklediler

24.07.2020 10:12

Vatandaşlar 86 yıl aradan sonra bugün kılınacak cuma namazı ile ibadete açılacak olan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne akın etti. Günün ilk ışıkları ile birlikte çok sayıda vatandaş Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne gelerek, cuma namazı kılmak için arasta pazarı tarafındaki güvenlik kontrol noktasında ellerinde seccadelerle bekledi.

1
Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethetmesinin ardından cami olan, 1934 yılında müzeye çevrilen ve 2 Temmuz'da Danıştay'ın verdiği kararla yeniden ibadete açılan Ayasofya Camii'nde ilk namaz bugün kılındı.

2
Günün ilk ışıkları ile birlikte çok sayıda vatandaş Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne gelerek, cuma namazı kılmak için arasta pazarı tarafındaki güvenlik kontrol noktasında ellerinde seccadelerle beklemeye başladı.
3
Tarihi ana tanıklık etmek için Ayasofya'ya girmek isteyen vatandaşlar, güvenlik kontrol noktalarında yoğunluk oluşturmaya başladı. Polis bariyerini aşan kalabalık, Ayasofya Camii'ne doğru koştu.

4
Ayasofya Camisi'nde saat 10.00'da sala ve tekbirlerle başlayan programda, Kur'an-ı Kerim tilavetleri yapıldı. Türkiye'nin seçkin hafızları, ilk olarak birinci cüzü okudu, ardından Kehf Suresi, Meryem Suresi, Yasin Suresi, Fetih Suresi ile kısa surelerden olan İhlas, Felak ve Nas Surelerini tilavet etti.
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Son Dakika 86 yıllık hasret! Yol kenarında boyunları bükük, derin saygı ve mahcubiyetle tarihi anı beklediler - Son Dakika


YORUMLAR (20)
  • ANTİKACI: ne oldu şimdi memleket kurtuldu dimi açlık sefalet enflasyon işsizlik haramilik haramzadelik yolsuzluk hırsızlık sapıklık kadın cinayetleri elektrik doğalgaz benzin mazot fiatları çok düştü dimi ülkemiz refaha kavuştu şimdi dünya bizi kıskanıyor dimi allah akıl fikir versin cehaletin böyleside görülmemişti işte vatanseverlerle aradaki farkta bu işte Cevap Yaz 5 7 Yayından Kaldır
  • lazoğlu: sayın sağlık bakanımız daha bugün açıkladı virüsten ölüm oranı istanbulda yüzde elli diye tüm vakaların yüzde altmışı istanbul da okulların açılması yaklaştı bu ne perhiz ne lahana turşusu yormayın boşuna bakanımı ve sağlık çalışanlarını. Cevap Yaz 5 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement