90'lar Efsanesi Çıtır Kızlar Şimdi Ne Yapıyor? - Son Dakika

90'lar Efsanesi Çıtır Kızlar Şimdi Ne Yapıyor?

21.08.2015 08:54

1
"İyi kızlar cennete, kötü kızlar her yere, çıtır kızlar nereye nerelere giderler..." Bu sözlerle hatırlıyoruz onları, peki gerçekten nereye gitti bu Çıtır Kızlar? "Yerli Spice Girls" olarak da anıldılar. Peki şimdi nerelerdeler?

2
1996'da müzik piyasasına giren Çıtır Kızlar grubu 3 sene boyunca aktif olarak çalışmalarını sürdürdü. Statları dolduran konserler verdi, klipleri izlenme rekorları kırdı. Gençlerin büyük beğenisini ve sempatisini topladı.

3
Bana mı sordun? Çal Çamuru, Çıtır Kızlar ve Yaşanacaksa Yaşanacak şarkılarıyla hatırlanan Çıtır Kızlar; Yonca Evcimik'in çabalarıyla Türkiye'de Cici Kızlar'dan sonra sadece kadın üyelerden oluşan ikinci müzik grubu olarak tarihe geçti. 1999'da dağılan grubun üyeleri şimdi ne yapıyor? İşte cevabı...

4
Melda Gür: Grubun en tanınan ismi siması olan Melda Gür, müzik kariyerinin yanında oyuncu olarak yer aldığı tiyatro ve televizyon projeleriyle de hafızalarda yer eden bir isim.

5
1971'de Ankara'da doğan Melda Gür, Devlet Tiyatroları Ankara Devlet Opera ve Balesi oyuncularından olan babasının etkisiyle meslek olarak oyunculuğu seçti.

6
Melda Gür, Kadıköy Devlet Konservatuarı'nda Yarı Zamanlı Şan eğitimi aldı. Aynı zamanda Sait Sökmen ile dört yıl boyunca jazz, step, modern ve latin dans derslerine devam etti. Profesyonel oyunculuk hayatına, İstanbul Devlet Tiyatroları bünyesinde sahnelenen Dün Gece Yolda Giderken Çok Komik Bir Şey Oldu adlı müzikal ile başlayan Gür, 2003 Selim Naşit En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü ile onurlandırıldığı meslek yaşamı boyunca 50'ye yakın tiyatro oyunu, televizyon dizisi ve sinema filminde rol aldı; 10'a yakın televizyon programının sunuculuğunu üstlendi.

7
1996'da Yonca Evcimik'in desteği ile kurulan Çıtır Kızlar ile müzik hayatına adım atan Melda Gür, 1999'a kadar bu grupta aktif olarak yer aldı.

8
2009 sezonunda sahnelenmeye başlanan Avenue Q adlı müzikalde Lucy The Slut rolüyle sahne alan sanatçı, Volkan Severcan Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi bünyesinde gerçekleştirilen workshoplarda Temel Sahne Egzersizleri konusunda eğitmen olarak görev yapıyor.

9
Melda Gür en son 2011'de Bavul adlı tiyatro oyunuyla sahnelerde yer aldı. Televizyon projelerindeki kariyerine Kaynanalar dizisiyle başlayan Melda Gür, uzun süre Reyting Hamdi ekibinde yer aldığı skeçlerle anıldı. Son olarak Yasemince, Umutsuz Ev Kadınları ve İbret-i Alem'de kamera karşısına geçen Melda Gür, sinemada ise Ev adlı 2009 yapımı filmde yüzünü gösterdi.

10
Ebru Kıran: 1973 doğumlu Ebru Kıran ise Türk müziği için çok önemli bir isim. 5 yaşında piyano dersleri alarak müziğe başlayan Kıran, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Arp Bölümü'nde eğitim aldı. Okulda Çişenti adında bir müzik grubunda yer alan Kıran, mezun olduktan sonra Yonca Evcimik'le birlikte çalışmaya başladı.

11
Çıtır Kızlar'ın ilk kurulduğunda bir araya gelen üçlü içerisinde yer almayan Ebru Kıran, Deniz Kurtoğlu'nun gruptan ayrılmasıyla kendisine gelen teklifle Yonca Evcimik'in bu projesinde ön plana çıktı.

12
Türkiye'nin ilk kadın aranjörü olarak dikkat çeken Ebru Kıran bu alanda Türk müziğine yaptığı katkılarla Onno Tunç ve Uzay Heparı'dan boşalan yeri dolduran isimlerden biri olarak gösteriliyor.

13
Piyano dersleri de veren Ebru Kıran, müzik dünyasının içinde çalışmalarını sürdürüyor.

14
Serap Türk: Sekiz yaşında baleye başlayan Serap Türk ise Sihirli Pabuçlar Bale Okulu mezunlarından. Çıtır Kızlar grubuyla yakaladığı popülerlikten sonra bale eğitmeni olarak çalışmaya devam eden Serap Türk, yaptığı işe tutkuyla bağlı.

15
2006 yılında evlenen Serap Türk, halen Çevre Koleji'nde dans öğretmeni olarak çalışıyor.

16
Serap Türk aynı zamanda mutlu bir anne.

17
Deniz Kurtoğlu: Deniz Kurtoğlu 1971 doğumlu ve kariyerine oyunculukla başlamış bir isim. Çıtır Kızlar'a katılmadan önce Karartma Geceleri gibi sinema filmlerinde Gülşen Abi ve Bir Demet Tiyatro gibi sevilen televizyon projelerinde yer alan Kurtoğlu 1996'da Çıtır Kızlar ile müzik dünyasına adım attı.

18
Çıtır Kızlar'daki varlığı kısa süren Kurtoğlu, gruptan ayrıldıktan sonra Medeni Haller, Sıcak Saatler, Çocuklar Duymasın gibi başarılı televizyon dizilerinde yer aldı.

19
Oyunculuk karşyerinden vazgeçmeyen Kurtoğlu en son 3 sezon boyunca yer aldığı Küçük Kadınlar ve 2010'da yayınlanan Nakş-ı Dil Sultan ile hatırlanıyor.

20
21
90'LI YILLARIN TV YILDIZLARI NASIL DEĞİŞTİ/ Onlar 90'lı yılların en ünlü ekran yüzleriydi... O dönemde hepsi 20'li yaşlarının başındaydı... Kimi Türkiye'nin ilk VJ'lerindendi kimi de sabah programlarının henüz yeni yeni başladığı dönemin yıldızları.. O ünlülerin şimdi nerede olduklarını ve ne yaptıklarını biliyor musunuz? 90'lı yıllara damga vuran Çılgın Bediş dizisinin Ayşegül'ü Zeynep Kaçar, Yaz'ın Öyküsü dizisi ile ekranlara geri döndü.

22
Zeynep Kaçar dizide okul müdüresi Peri'yi canlandırıyor.

23
1972 doğumlu oyuncu, 94 yılındaki 'Denizciler Geliyor' isimli diziyle oyunculuğa adım attı. 96 yılında ise Çılgın Bediş'in kadrosunda yer alarak büyük bir çıkış yakaladı.

24
Dizide liseli Ayşegül karakterine hayat veren Zeynep Kaçar, o zamanlar 24 yaşındaydı.

25
Çılgın Bediş'ten sonra da oyunculuk yapmaya devam eden Kaçar, Binbir Gece, Hanımın Çiftliği, Ayrılsak da Beraberiz, Gümüş ve Tatlı Hayat'ın da aralarında bulunduğu bir çok popüler dizi ile izleyici karşısına çıktı.

26
'KARİKATÜR KIZ'IN İNANILMAZ DEĞİŞİMİ Bu sarışın genç kadın büyük olasılıkla size yabancı gelecek ilk bakışta.. Ama biraz sonra onu yıllar önce ekranda izlediğiniz haliyle görünce hemen hatırlayacaksınız. Kim mi bu genç kadın.

27
Bir zamanlar Kanal D'de yayınlanan ve izlenme rekorları kıran Çılgın Bediş'in Banu'su Sonay Aydın. Aradan geçen yıllar Aydın'ı neredeyse tanınmayacak kadar değiştirmiş.

28
Bir zamanlar Kanal D'de yayınlanan ve izlenme rekorları kıran Çılgın Bediş'in Banu'su Sonay Aydın. Aradan geçen yıllar Aydın'ı neredeyse tanınmayacak kadar değiştirmiş.

29
Aydın aradan geçen zaman içinde TV sektöründen uzaklaştı.

30
31
32
Fulya Ergüneş, 1980'lerde 90'larda ekranın en ünlü yüzlerinden biriydi... Türkiye'nin ilk sabah şekerlerinden biri olarak ünlendi.

33
Sonra aynı progradaki partneri Savaş Karakaş ile birlikte Aşk Değirmeni adlı bir yapımın daha sunuculuğunu üstlendi. Ondan sonra da sessizce ortadan kayboldu.

34
35
onra aynı progradaki partneri Savaş Karakaş ile birlikte Aşk Değirmeni adlı bir yapımın daha sunuculuğunu üstlendi. Ondan sonra da sessizce ortadan kayboldu.

36
İkili birlikte Aşk Değirmeni adlı programı sunmuştu. Karakaş daha sonda başka programlarda da sunuculuk yaptı.

37
Ama sonra belgeselciliği seçti. Çanakkale Geçilemedi, Dumlupınar, Derinlerdeki Tarih gibi bir çok belgesele imza attı.

38
Bu genç kız 1990'larda TV ekranlarının en güzel yüzlerinden biriydi... Konservatuar eğitimi görmüştü. Milyonlar onu ilk olarak sesiyle tanıdı... Daha sonra da yine dönemin önde gelen DJ'lerinden Romina Özipekçi ile birlikte program yapmaya başladılar.

39
Ardından bir çok dizi projesinde rol aldı. En çok tanınanları Çılgın Bediş, Kalbimi Kıra Kıra, Kaygısızlar oldu. Sonra ABD'ye gitti ve uzun yıllar orada yaşadı.

40
Ardından bir çok dizi projesinde rol aldı. En çok tanınanları Çılgın Bediş, Kalbimi Kıra Kıra, Kaygısızlar oldu. Sonra ABD'ye gitti ve uzun yıllar orada yaşadı.

41
42
Hatıhan'ın bir dönemdeki partneri Romina Özipek de önce sesiyle sonra görüntüsüyle milyonların hafızasında yer etti.

43
O da çeşitli dizilerde rol aldı.

44
Ekranların en kıdemli VJ'lerinden biri de Bülent..

45
Çekik gözleri bir yana görüntüsüyle de diğer meslektaşlarından ayrıldıyordu Bülen

46
1973 doğumlu DJ makyajı ve giysileriyle dikkat çekiyordu.

47
Pek çok TV dizisinde de rol aldı..

48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64

Son Dakika 90'lar Efsanesi Çıtır Kızlar Şimdi Ne Yapıyor? - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement