AA 'Yılın Fotoğrafı'nı Seçiyor - Son Dakika

AA 'Yılın Fotoğrafı'nı Seçiyor

12.12.2012 12:45

1
Anadolu Ajansı foto muhabirlerinin, Türkiye ve dünya gündemini etkileyen en önemli fotoğrafları, 'yılın fotoğrafı' oylaması için bir araya getirildi. Oylama 13 Aralık'ta yapılacak.

(Fotoğrafçı: Berk Özkan)

2
AA fotoğraf editörlerince belirlenen seçkide, aralarında Washington Post, New York Times, The Guardian, Le Figaro gibi dünya medyasının önemli yayın organlarında yankı uyandıran siyaset, spor, doğa gibi çeşitli kategorilerden fotoğraflar ve foto muhabirlerince yapılan fotoröportajların özel kareleri de yer alıyor.

(Fotoğrafçı: Metin Pala)

3
Türkiye'den 23, yurt dışından 13 olmak üzere 36 karenin yer aldığı 'Yılın Fotoğrafları', www.aa.com.tr adresi ile AA'nın Arapça, İngilizce ve Boşnakça sayfalarından oylanabilecek.

(Fotoğrafçı: Dilek Mermer)

4
Zonguldak'ta taşkömürü madenlerinde çalışan işçiler, hayatlarının büyük bölümünü yeri yüzlerce metre altında , ‘mutlak karanlık' olarak nitelendirdikleri kömür üretim ayaklarında geçiriyor. (Fotoğrafçı: Cem Özdel)
5
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı, Myanmar'ın Arakan eyaletinden kaçarak Bangladeş'e sığınan Rohingyalı 50 kadına halı ve tencere yardımında bulundu.

(Fotoğrafçı: Dilek Mermer)

6
Adana'nın Kozan ilçesinde, hakkında yıkım kararı olan bir köy evinin yıkılmasını engellemek isteyen bazı köylüler, sopa ve taşlarla yıkım ekiplerini engellemeye çalışmıştı. Yıkımı engellemek için karısının boğazına bıçak dayayan bir kişi Jandarma tarafından etkisiz hale getirilmişti.

(Fotoğrafçı: Volkan Varan)

7
Terör örgütüne yönelik operasyonda, top silahının patlamasıyla şehit düşen polis memuru Akın Bayram için Diyarbakır'da tören düzenlenmişti. Törenin ardından Bayram'ın cenazesi memleketi Ordu'ya gönderilmiş, Akın'ın oğlu Tayfun Akın babasının şapkasını elinden düşürmemişti.

(Fotoğrafçı: Nurten Aslan)

8
Myanmar'ın Arakan eyaletindeki şiddet olaylarından kaçarak Bangladeş'e sığınan Rohingya Müslümanları, sınırdaki Cox's Bazar bölgesindeki kamplarda zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor.

(Fotoğrafçı: Ömer Ürer)

9
Muğla Marmaris'te yasadışı yollarla yurtdışına çıkmaya çalışan yabancı uyruklu 28 kişi yakalanmıştı. Adliyeye sevk edilen zanlılar ve yakınları, görüntü almaya çalışan basın mensuplarına tepki göstererek darp etmeye çalışmıştı.

(Fotoğrafçı: Levent Kişi)

10
Fotoğrafçı: Burak Akbulut
11
Fotoğrafçı: Salih Zeki Fazlıoğlu
12
Fotoğrafçı: Ali İhsan Öztürk
13
Fotoğrafçı: Cem Öksüz
14
Fotoğrafçı: Mustafa Yıldız
15
Fotoğrafçı: Şaban Kılıççı
16
Fotoğrafçı: Ramzi Haidar
17
Fotoğrafçı: Erhan Sevenler
18
Fotoğrafçı: Sinan Gül
19
Fotoğrafçı: Cem Özdel
20
Fotoğrafçı: Özgür Ayaydın
21
Fotoğrafçı: Eyad Al Baba
22
Fotoğrafçı: Majdi Fatih
23
Fotoğrafçı: Aykut Ünlüpınar
24
Fotoğrafçı: Rauf Maltas
25
Fotoğrafçı: Mehmet Kaman
26
Fotoğrafçı: Ali İhsan Öztürk
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36

Son Dakika AA 'Yılın Fotoğrafı'nı Seçiyor - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement