ABD Askeri Tolga'ya Son Görev - Son Dakika

ABD Askeri Tolga'ya Son Görev

18.09.2010 21:44

1
ABD ordusunda askerlik yapan ve Afganistan´a gönderilmeyi beklerken trafik kazasında yaşamını yitiren Tolga Özkur, gözyaşları arasında memleketi İzmir´de son yolculuğuna uğurlandı.
2
Özkur´un gözü yaşlı annesi Sevinç Özkur, "Gitme Tolga nereye gidiyorsun. Annem benim'' diyerek ağıt yaktı.

ABD ordusunda askerlik yapan, 36 yaşındaki Tolga Özkur, beraberindeki Casandra Patnode adlı arkadaşıyla Maine eyaletindeki 142 numaralı otoyolda trafiğe çıktı. Özkur, kamyonetiyle iddiaya göre, tabelaya uymayıp kavşağa girince karşı yönden gelen başka bir araçla çarpıştı.

3
Okul giderlerini karşılamak için ABD ordusuna giren ve İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü mezunu olan Özkur, olay yerinde yaşamını yitirdi. Nişanlısı Cassie Gauthier´le evlilik hazırlığı yaparken ölen Özkur´un, cenazesi, bugün, uçakla İzmir´e getirildi.
4
Özkur için ikindi namazının ardından Hamidiye Camisi´nde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına katılan anne Sevinç ve abla Deniz Özkur, gözyaşlarına boğulurken, yakınları tarafından güçlükle teskin edildi.

5
Kazanın ardından 13 gün sonra oğlunun cenazesini İzmir´e getirmeyi başardıklarını dile getiren anne Sevinç Özkur, tabuta sarılıp, "Gitme Tolga nereye gidiyorsun. Annem benim'' diyerek ağıt yaktı. Gözyaşlarının sel olduğu cenaze namazı sonrası Tolga Özkur, babası İbrahim Hakkı Özkur´un Işıkkent Mezarlığı´ndaki kabrinin üstüne defnedildi.

6
7
8

YORUMLAR
500

Son Dakika ABD Askeri Tolga'ya Son Görev - Son Dakika


Advertisement