Son Dakika Haberleri: ABD'de Ebola Şoku

ABD'de Ebola Şoku

6 yıl önce

1
Ebola hastalarının tedavisi için bulunduğu Batı Afrika ülkesi Gine'den New York'a dönen doktora Ebola teşhisi kondu.

2
Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü ile Gine'de Ebola ile mücadeleye katılan ve 14 Ekim'de New York'a dönen Doktor Craig Spencer, Ebola belirtileri görülmesi üzerine Bellevue Hastanesi'ne kaldırıldı.

3
Yetkililer Spencer'ın oturduğu sokakta halkı bilgilendirmek için broşürler dağıttı.

4
Burada yapılan ilk testlerde Ebola hastalığına yakalandığı belirlenen Spencer'a, karantinaya alınan bölümde tedaviye başlandı. Doktorun Harlem'deki dairesi de mühürlendi.

5
Yetkililer,gecesi Manhattan'dan 'e metroyla seyahat ettiği öğrenilen Spencer'ın bu sırada başka insanlara temas etmiş olabileceğini değerlendiriyor.
6
Columbia Üniversitesi Tıp Merkezi'nde görev yapan 33 yaşındaki Craig Spencer, New York'ta Ebola teşhisi konulan ilk, ABD'de ise 4. kişi oldu.

7
Öte yandanülkesi Mali'de de ilk Ebola teşhisi konuldu. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada yapılan test sonucu 'den dönen 2 yaşındaki bir kız çocuğunda Ebola tespit edildiği belirtildi.
8
bu salgından en çok etkilenen ülkelerden biri olurken, yetkililer son dönemde virüsün bulaşma riskinden dolayı çalışacak doktor bulmakta zorlandıklarını belirtiyor.
9
Batı 'da ortaya çıkan Ebola virüsü şimdiye kadar yaklaşık 10 bin kişide tespit edilirken, ölü sayısı ise 4 bin 900'e ulaştı.
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24Haber Yayın Tarihi: 24.10.2014 01:05 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Otomobil alacaklar dikkat! Bu fırsatı kaçıran pişman olur, 20 gün kaldı Sosyal medya fenomeni Amanda Yenge'den, Türkiye'yi gururlandıran paylaşım! Gören şaka yaptığını sanıyor! Vücut geliştirici adam, şişme kadınla evleniyor Bekaret sahnesiyle olay olan Zalim İstanbul'un Ceren'i, Twitter'da TT oldu Yeşilçam yıldızı Ahu Tuğba'nın, ABD'de siyaset okuyan kızının mesleğini duyan şoke oluyor!