ABD'de Ebola Şoku - Son Dakika

ABD'de Ebola Şoku

24.10.2014 13:05

1
Ebola hastalarının tedavisi için bulunduğu Batı Afrika ülkesi Gine'den New York'a dönen doktora Ebola teşhisi kondu.

2
Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü ile Gine'de Ebola ile mücadeleye katılan ve 14 Ekim'de New York'a dönen Doktor Craig Spencer, Ebola belirtileri görülmesi üzerine Bellevue Hastanesi'ne kaldırıldı.

3
Yetkililer Spencer'ın oturduğu sokakta halkı bilgilendirmek için broşürler dağıttı.

4
Burada yapılan ilk testlerde Ebola hastalığına yakalandığı belirlenen Spencer'a, karantinaya alınan bölümde tedaviye başlandı. Doktorun Harlem'deki dairesi de mühürlendi.

5
Yetkililer,gecesi Manhattan'dan 'e metroyla seyahat ettiği öğrenilen Spencer'ın bu sırada başka insanlara temas etmiş olabileceğini değerlendiriyor.
6
Columbia Üniversitesi Tıp Merkezi'nde görev yapan 33 yaşındaki Craig Spencer, New York'ta Ebola teşhisi konulan ilk, ABD'de ise 4. kişi oldu.

7
Öte yandanülkesi Mali'de de ilk Ebola teşhisi konuldu. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada yapılan test sonucu 'den dönen 2 yaşındaki bir kız çocuğunda Ebola tespit edildiği belirtildi.
8
bu salgından en çok etkilenen ülkelerden biri olurken, yetkililer son dönemde virüsün bulaşma riskinden dolayı çalışacak doktor bulmakta zorlandıklarını belirtiyor.
9
Batı 'da ortaya çıkan Ebola virüsü şimdiye kadar yaklaşık 10 bin kişide tespit edilirken, ölü sayısı ise 4 bin 900'e ulaştı.
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

Son Dakika ABD'de Ebola Şoku - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ronaldo'nun sevgilisi Georgina Rodriguez 5. çocuğu istiyor Etle şov yapan Nusret, bu kez takipçilerinin hiç alışık olmadığı bir paylaşım yaptı Cani adam denizde boğmaya çalıştığı eşini, diri diri kuma gömerken yakalandı Metin Yüncü'nün eski eşi, gizemli mesajı yıllar sonra ifşa etti: Kocan seni Songül Karlı ile aldatıyor Alemin Kralı Oben, sabahlığının düğmesini açıp pembe iç çamaşırıyla poz verdi