ABD'de gıda yardımı alabilmek için toplanan vatandaşlar, 6 bin araçlık kuyruk oluşturdu - Son Dakika

ABD'de gıda yardımı alabilmek için toplanan vatandaşlar, 6 bin araçlık kuyruk oluşturdu

Koronavirüs salgınıyla baş etmeye çalışan ABD'nin San Antoni şehrinde, ihtiyaç sahiplerinin gıda yardımı alabilmek için oluşturduğu 6 bin araçlık sıra havadan görüntülendi. Marketlerdeki raflar boşaldığı için gıda alabilmek umudu ile binlerce insanın saatler süren bekleyişi, ülkedeki durumun vahametini ortaya koyuyor.

1
Pek çok ülkeyi derinden sarsan koronavirüs salgını, Amerika'da da her gün yüzlerce insanın hayatını kaybetmesine neden oluyor.
2
Toplam korona vaka sayısının beş yüz bine yaklaştığı ülkede, vatandaşlar marketlerde ürün bulmakta da zorlanıyor.
3
ABD'nin San Antoni şehrinde kayda geçen görüntülerde, 6 bin araçlık konvoy gıda alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.
4
İhtiyaç sahipleri, gıda bankasından temel gıda ürünlerini alabilmek için 12 saatlik sırada bekledi.
5
San Antonio Gıda Bankası CEO'su Eric Cooper; hafta iki gün gıda yardımı yaptıklarını, binlerce insanın yardım için başvuru yaptığını ve virüs tehlikesi bitene kadar bu şekilde yardım etmeye devam edeceklerini söyledi.
6
7

YORUMLAR (3)

Diğer Galeriler

Camiler ibadete açılıyor! İşte İstanbul, Ankara ve İzmir'de cuma namazı kılınabilecek camiler Canlı yayında göğüsleri görünen Yetenek Sizsiniz'in jüri üyesinden itiraf: Bilerek yaptım Kimyasal cilt temizleme losyonunu kullananların yüzleri yandı! Hemşire korkunç fotoğrafları bir bir paylaştı Dünyaca ünlü şarkıcı Katy Perry karnı burnunda mayo giyip denize koştu Salgın başlayınca kendisini haremiyle lüks otele kapatan Tayland Kralı cariyesiyle bisiklet keyfi yaptı