Son Dakika Haberleri: ABD'de Kasırga Paniği

ABD'de Kasırga Paniği

3 yıl önce

ABD'de etkili olacak Matthew Kasırgası nedeniyle bazı bölgelerde ''Olağanüstü Hal'' ilan edilerek 2 milyon insanın tahliye edildiği görüntüler galerimizde. ABD'de Matthew Kasırgası nedeniyle Florida, Georgia, Güney Carolina ve Kuzey Carolina eyaletlerinde olağanüstü hal ilan edildi ve bölgeler tahliye edilmeye başlandı.

1
ABD'de etkili olması beklenen Matthew Kasırgası nedeniyle Florida, Georgia, Güney Carolina ve Kuzey Carolina eyaletlerinin kıyı bölgelerinde "olağanüstü hâl" ilan edildi. Kasırga nedeniyle 2 milyondan fazla kişi tahliye ediliyor. Karayipler'i vuran son 10 yılın en kuvvetli kasırgası Matthew, ABD'nin doğu kıyısına doğru ilerliyor. Yüz binlerce ABD'li, araçlarıyla daha güvenli bölgelere akın etti.
2
Yaşanan panik nedeniyle benzin istasyonlarında uzun kuyruklar oluştu.
3
Hızı saatte 230 kilometreye kadar çıkan Matthew Kasırgası ABD'ye yaklaşırken, can ve mal kaybının önlenmesi veya en aza indirilmesi amacıyla dört eyaletin valisi kendi yönetim bölgelerinde olağanüstü hâl kararı verdiler.
4
Etkili olduğu bölgelerde şiddetli yağışlara ve sele yol açan Matthew Kasırgası, Reuters'ın haberine göre bugüne kadar Haiti'de 35, Dominik Cumhuriyeti'nde ise dört kişinin ölümüne neden oldu.
5
Yetkililer, bu gece geç saatlerde ABD'nin doğu kıyısına ulaşması beklenen kasırga nedeniyle, 2 milyondan fazla kişiye bölgeyi tahliye etmeleri çağrısında bulundu.
6
Florida Valisi Rick Scott okyanus kıyısında yaşayanlara, en az üç gün yetecek su, gıda ve ilaç stoku yapmaları uyarısında bulunurken, Miami-Dade County'de okullar perşembe ve cuma günleri tatil edildi.
7
Kasırgaya hazırlanan Florida halkı süpermarketlere akın etti.
8
Raflardaki gıda ürünleri kısa sürede tükendi.
9
Florida Valisi Scott, 500 Florida Ulusal Muhafız askerini ilk yardım ve kurtarma çalışmaları için ayırırken, 6 bin askerin de hazırda bekleyeceği belirtildi.
10
Güney Carolina Valisi Nikki R. Haley ise okyanus kıyısında bir milyon kişinin yaşadığı ilçelerde çarşamba gününden itibaren geçerli olacak şekilde tahliye kararı verdi.
11
Georgia eyaletinde de Vali Nathan Deal, bir hafta süreyle okyanus kıyısındaki 13 ilçede acil durum ilan etti.
12
Çarşamba günü Florida'da iki ayrı etkinliğe katılmayı planlayan ABD Başkanı Barack Obama bunu iptal ederek yerine, başkent Washington'daki Federal Acil Durum Yönetim Kurumunu (FEBA) ziyaret ederek yetkililerden kasırga brifingi aldı.
13
Dünyanın en fakir ülkelerinden olan Haiti'de binlerce kişi evsiz kaldı.
14
Kasırga nedeniyle, Haiti'de Pazar günü yapılması planlanan başkanlık seçimleri de ertelendi.
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28


Haber Yayın Tarihi: 06.10.2016 03:38 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Hollandalı kadın futbolcu Anouk Hoogendijk, güzelliğiyle nefes kesiyor! Güzelliğiyle bir döneme damga vuran Marilyn Monroe'nun cesediyle ilgili şoke eden gerçek, yıllar sonra ortaya çıktı! Kadın dizisinin yıldızı Özge Özpirinçci, kendisini bikinili görüntüleyen magazincilere ters köşe yaptı! Üniversite sınav sonuçları açıklanan binlerce öğrenci, kendilerini sokaklara attı! Eğlencenin dozu fena kaçtı Fırtınadan korunmak için sığındığı konteynerde, ölümle burun buruna geldi!