ABD'de Yeni Casus Krizi - Son Dakika

ABD'de Yeni Casus Krizi

29.07.2010 15:51

1
ABD'nin Teksas Eyaleti'nde Anna Fermanova adlı 24 yaşındaki Rus güzellik uzmanının, yabancı casus operasyonu kapsamında tutuklandığı ortaya çıktı.
2
Dallas kenti yakınlarında yaşayan Fermanova'nın, son teknoloji ürünü gece görüş dürbünleri ve ihracı yasak birtakım sofistike askeri ekipmanı Rusya'ya götürmeye çalışmak suçundan tutuklandığı belirtildi.
3
Fermanova'nın ekipmanları bu yıl başında Rusya'ya götürmeye çalıştığı, ancak yetkililerin malzemelere el koyduğu açıklandı.
4
15 Temmuz'da Rusya'dan ABD'ye dönen genç kadının havaalanında tutuklandığı ve halen sorgusunun sürdüğü kaydedildi.
5
ABD, geçen ay düzenlenen bir operasyonla Rusya adına casusluk yapmakla suçlanan 10 kişi tutuklanmış ve Moskova'ya iade edilmişti.
6
Rusya da bunun karşılığında ABD için casusluk yapmakla suçlanan dört Rus hakkında af çıkarmıştı.

7
8
9
10

Son Dakika ABD'de Yeni Casus Krizi - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yılan gibi kıvrılıyor! Doğu'nun zorlu geçidine giden yoldan geçmek yürek istiyor Pokemon kartlarını saklayanlar yaşadı! Her biri servet değerinde Dünyaca ünlü rapçi Snoop Dogg, Yıldız Tilbe hayranı çıktı! Birlikte paylaştığı fotoğraf Türk'leri heyecanlandırdı MasterChef Yasin'in Şeyma için kullandığı ifade, Acun'un genç sevgilisini kızdıracak Karadenizli zekasının örneği! Bu mescidin minaresi petrol varillerinden