ABD'li TikTok yıldızı Loren Gray, sadece 60 saniyelik video paylaşımından 200 bin dolar kazanıyor! - Son Dakika

ABD'li TikTok yıldızı Loren Gray, sadece 60 saniyelik video paylaşımından 200 bin dolar kazanıyor!

2 ay önce

Son yılların popüler sosyal medya platformu TikTok'un yıldızları, bazı firmalar ile yaptıkları anlaşma gereği sadece 60 saniyelik video paylaşımlardan yaklaşık 200 bin dolar kazanıyor. Onlardan biri de 17 yaşındaki ABD'li Loren Gray.

1
2016 yılında piyasaya sürülen ve en popüler sosyal medya platformlarından bir haline gelen TikTok, kendi fenomenlerini yarattı.
2
ABD'li bir teknoloji araştırma şirketi olan Morning Consult'ın araştırmacıları, TikTok'un çok hızlı bir şekilde büyüdüğünü ve önümüzdeki seneye kadar popüler kullanıcıların yaptıkları paylaşım başına 1 milyon dolar kazanabileceklerini söyledi.
3
O fenomenlerden biri de Amerikalı şarkıcı ve TikTok yıldızı 17 yaşındaki Loren Gray.
4
38 milyon takipçili Loren Gray, marka işbirlikli 60 saniyelik video paylaşımı başına 200 bin dolar kazanıyor.
5
Günlük video paylaşan ve popülerliği sayesinde plak şirketleriyle anlaşan Gray'in paylaşımları toplamda 2 milyardan fazla beğeni aldı.
6
Gray, TikTok hesabında hepimizin bildiği konseptteki dans videoları çekiyor, ürün inceliyor ve vlog çekiyor. Kendisi zaten sosyal medya fenomeni.
7
Sahne adı olarak Loren Gray'i tercih eden yıldız, aslında küçükken "Gray" adını kullanmak istemiyordu ve Loreen Beech denmesini tercih ediyordu.
8
19 Nisan 2002'de Pensilvanya'da, orta sınıf bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Şu anda California'da yaşıyor.

9
2015'te Musical.ly hesabı açtı ve bu uygulama aracılığıyla kısa sürede tanınmaya başladı. Musical.ly'nin en popüler isimleri arasında yer aldı.
10
Musical.ly öncesi 2014 yılında YouNow platformu üzerinden yayınlar gerçekleştiriyordu.
11
Loren Gray, Mart 2018'de Virgin Records ile anlaşma imzalayarak müziğe profesyonel giriş yaptı.
12
Mart 2018'de ilk plak şirketi anlaşmasını imzalamasının ardından Ağustos 2018'de ilk şarkısı "My Story" piyasaya sürüldü.
13
Yazarlığı ve prodüktörlüğü Ido Zmishlany tarafından üstlenilen şarkı, milyonlara ulaştı ve yeni şarkılar da gelmeye devam etti.
14
15
16
17
18
19
20


YORUMLAR


Diğer Galeriler

Survivor'da Yasin'le Evrim'in sürpriz yakınlaşması! Yeni bir aşk mı doğuyor? Koronavirüs cinsel ilişki yoluyla bulaşır mı? İşte bu konuda dikkat edilmesi gerekenler Ünlü futbolcu Graziano Pelle'nin model sevgilisinden yürek hoplatan karantina pozları Büyük travma! İtalya'da koronavirüsten ölenlerin tabutunun üzerine kıyafetleri konularak tören yapılıyor Yıldız şarkıcı Rihanna, koronavirüs kapan sporcuyla dalga geçti