ABD'nin En Gizli Tesisleri - Son Dakika

ABD'nin En Gizli Tesisleri

27.10.2012 12:00

1
Dört yıl boyunca Amerika'nın en gizli, girilmesi en zor araştırma tesislerinde, hükümet binalarında fotoğraflar çeken Taryn Simon, bu fotoğraflarını son kitabında bir araya getirdi. Ölümcül virüslerin, çürümeye bırakılmış cesetlerin, radyoaktif atıkların bulunduğu tesisler bu fotoğraflarla ilk kez gün ışığına çıkıyor.
2
Washington'ın güneydoğusundaki bu nükleer atık depolama tesisinde 2.000'e yakın kapsül bir havuzda tutuluyor. Su, burada atıkların ürettiği radyasyona karşı kalkan görevi yapıyor. Fotoğraftaki mavi parlamanın sebebi ise kapsüllerden yayılan radyasyon.
3
New York'ta bulunan bu tesiste, ülke dışından gelen tüm kuşlar, kuş gribi ve diğer hastalıklar için incelenmeden önce 30 günlük karantina altında tutuluyor.
4
Kenny adlı beyaz kaplan, Arkansas'taki tesiste yaşıyor. Kendi soyuyla çiftleştirilmiş ebevenlerden doğması sebebiyle beyaz kürkü ve mavi gözleri olan Kenny'nin, yürüme ve nefes alma güçlüğünün yanı sıra, zeka geriliği de var.
5
Körler alfabesi ile yazılmış materyalleri barındıran kütüphanedeki en ilginç ayrıntı: körler için hazırlanmış Playboy dergisi.
6
74 insan, 44 evcil hayvan "hastası" bulunan bu tesiste 28.000 dolar karşılığında, öldükten sonra vücudunuzu dondurabilir, ileride tıbbın sizi hayata geri döndürebileceği bir günün gelmesini bekleyebilirsiniz.
7
New York'taki John F. Kennedy Havaalanı'nda çekilen bu fotoğraf, afrika patatesinden yumurtaya, yolcuların dünyanın dört bir yanından getirdikleri yiyecekleri gösteriyor.
8
Boston'da bulunan Harvard Tıp Okulu'nda çekilen fotoğraftaki "masum" şişenin içinde ölümcül HIV virüsü bulunmakta.
9
Bu yapı, Ohio'daki hapishanede ölüm cezası almış mahkumların, cezaları infaz edilene dek, günde bir saatlik havalandırma haklarını kullandıkları "Kafes"
10
New Jersey'den çıkıp, Atlantik Okyanusu'nu aşarak, Amerika'yı dünyaya bağlayan su altı iletişim kabloları. Bu kablolar sayesinde aynı anda saniyede 60 milyon görüşmeyi aktarabilmek mümkün.
11
Knoxville'deki bu tesis "Ceset Tarlası" olarak adlandırılmış. 75 civarında çürümeye bırakılmış cesedin olduğu "Ceset Tarlası"nın amacı, cinayet davalarında polise kurbanın ölüm zamanı ile ilgili en doğru bilgiyi verebilmek.
12
Langley, Virginia'daki bu bina, sanat galerisi değil. İçerisinde bir çok sanat yapıtını barındıran bu tesis, CIA'in merkez binası...
13
Doğal Ürün Araştırma Ulusal Merkezi olarak adlandırılan bu tesis, bilimsel amaçlar için Amerika'da yasal olarak uyuşturucu üretme izni olan tek kurum.

Son Dakika ABD'nin En Gizli Tesisleri - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Tarlada ilişkiye giren çiftin aracı çamura saplandı! İmdatlarına polis koştu Bir tuhaf olay! Vefat etmeden kendi mezarını yaptı, içine ölen eşini gömdü Görüntüler korkunç! 90 yaşındaki kadın, huzurevi çalışanı tarafından tecavüze uğradı Mesut'un 105 milyon liralık lüks malikanesindeki detay dikkat çekti! Kapıda markasına ait logo var Duyunca bir yaşınıza daha gireceksiniz! Erkeklik organı "küçük" olanlar için site kurdular