ABD'nin en zengin adası Fisher, koronaya karşı aldığı lüks önlemlerle dikkat çekti - Son Dakika

ABD'nin en zengin adası Fisher, koronaya karşı aldığı lüks önlemlerle dikkat çekti

Koronavirüsün en fazla can aldığı ülke olan ABD'de bir ada var ki salgın süreciini çok farklı geçiriyor. Bir dairenin 3 milyon dolardan başladığı Fisher Adası'nda lüks koronavirüs önlemleri alınıyor. Sadece sakinlerinin ve çalışanların girişine açık olan adada özel alınan testlerle herkese Kovid-19 testi uygulandı.

1
ABD'de şu anda koronavirüsten dolayı en fazla can kaybının yaşandığı birinci ülke. Virüsün merkezi haline gelen ülkede tıbbı malzeme krizi yaşanırken ülkenin güneydoğusundaki bir yer bu konuda ABD'nin geri kalanından epey farklı durumda.
2
Amerika Birleşik Devletleri 600 binden fazla vaka ve 26 bini aşan ölü sayısı koronavirüs salgının yeni merkezi haline gelmiş durumda. Ülkede her gün 2 bine yakın Covid-19 kaynaklı ölüm gerçekleşiyor. ABD'nin Şikago kentinde yapılan bir araştırma kent nüfusunun yüzde 30'unu oluşturan siyahilerin coronadan ölenlerin yüzde 72'sini oluşturduğunu ortaya koymuştu.
3
ABD'nin en zengin adası
ABDnin en zengin adası
ABD basını ise ülkede başka bir muhitin hikayesini okuyucularıyla paylaştı. Bloomberg verilerine göre ABD'nin en zengin mahallesi olarak nitelendirilen Fisher Adası'nda corona virüs salgını ülkenin kalanından farklı bir şekilde yaşanıyor.

4
Hane başına 2 milyon dolardan fazla gelire sahip olan Florida eyaletindeki Fisher Adası'nda toplamda 800 kişi yaşıyor. Ada sadece sakinlerine ve adadakilere hizmet veren işletmelerde çalışanların girişine açık.
5
Özel testler sipariş edildi
Özel testler sipariş edildi
Ülke genelinde test oranı yüzde bir iken ortalama ev fiyatlarının üç milyon dolar olduğu Miami-Dade ilçesine bağlı Fisher Adası'nda yaşayan herkese test yapıldı. Miami Herald gazetesinin haberine göre ada sakinler hem kendileri hem de adada çalışan insanlar için hızlı corona virüs test kiti sipariş etti.
6
Miami Health System Üniversitesi'nden alınan testlerde adadaki test oranı yüzde yüze çıkartıldı. Sadece teknelerle ulaşılabilen adada çalışanlara da test yapıldı. Ülkenin genelinde ise corona virüs semptomları gösteren kişilere test yapılabiliyor.

7
Semptomları gösteren kişiler test için tarih alıyor ve daha sonra test merkezine gitmek zorunda kalıyor. Araç sahibi olmayan Floridalılar ise arabadan inilmeden yapılan bu test hizmetinden ya faydalanamıyor ya da kendisine araç ayarlamak zorunda kalıyor.
8
Adadaki UHealth kliniğinin sözcüsü Lisa Worley, "Fisher Adası'nda yaşayanların talebi doğrultusunda bu adımlar attı. Siparişleri doktorlarımız verdi ancak parası ada sakinlerinden çıktı" ifadelerini kullandı. Adanın bağlı olduğu Miami-Dade ilçesindeki test merkezinde günde sadece 200 kişiye corona virüs testi uygulanıyor.
9

Haber Yayın Tarihi: 05.05.2020 16:11

Son Dakika ABD'nin en zengin adası Fisher, koronaya karşı aldığı lüks önlemlerle dikkat çekti - Son Dakika

YORUMLAR (3)

Diğer Galeriler

Sefalet içinde yaşadığı iddia edilen Harika Avcı sessizliğini bozdu Mimar Sinan'ın kalfası inşa etti, 600 yıldır durmadan dönüyor Kylie Jenner, eski halini paylaşan Kim Kardashian'a tepki gösterdi: Hemen sil bunu Defne Samyeli bikinisinin üzerine giydiği file elbisesiyle büyülüyor Tüm dünyayı ilgilendiren keşif! Suudi Arabistan'da 120 bin yıllık ayak izi bulundu