ABD'nin Penceresiz Gökdelenden Dünyayı Dinlediği İddia Ediliyor - Son Dakika

ABD'nin Penceresiz Gökdelenden Dünyayı Dinlediği İddia Ediliyor

09.07.2017 17:14

Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) küresel dinleme faaliyetleri için New York kentindeki gizli bir tesisi kullandığı iddası geniş yankı uyandırdı.

1
Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) küresel dinleme faaliyetleri için New York kentindeki gizli bir tesisi kullandığı iddia edildi.

2

Daha önce eski NSA çalışanı Edward Snowden tarafından ifşa edilen belgelerde de adı geçen ‘Titanpointe' adlı merkez, telekom devi AT&T'nin Manhattan'daki penceresiz gökdeleni içinde bulunuyor.

3

Adı gizli tutulan bir AT&T çalışanının verdiği bilgilere göre NSA ajanları binayı 38'i aşkın ülkede yapılan telefon görüşmelerini, yollanan faks mesajlarını ve internet faaliyetlerini izlemede merkez üs olarak kullanıyor.

4

1978'de inşa edilen binanın nükleer saldırılara bile dayanacak şekilde inşa edildiği, kendi içinde bulunan jeneratör ve su deposu sayesinde, içindeki çalışanları dış dünyadan bağımsız şekilde haftalarca hayatta tutabilecek şekilde tasarlandığı belirtiliyor.

5

Yerel basında son yıllarda çıkan haberlerde AT&T'nin Amerikan istihbarat servislerine en fazla yardım eden telekomünikasyon firması olduğu iddia edilmişti.

6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17

Son Dakika ABD'nin Penceresiz Gökdelenden Dünyayı Dinlediği İddia Ediliyor - Son Dakika Dünya


YORUMLAR
500
Advertisement