ABD Savaş Gemilerinden Suriye'ye 59 Tomahawk Füzesi Fırlatıldı - Son Dakika

ABD Savaş Gemilerinden Suriye'ye 59 Tomahawk Füzesi Fırlatıldı

07.04.2017 08:06

ABD Başkanı Donald Trump, ABD ordusunun Suriye'yi füzeyle vurduğunu açıkladı.

1
Donald Trump, Florida'daki evinden gazetecilere yaptığı kısa açıklamasında "Suriye'ye yönelik hedefi belli saldırının emrini verdiğini" söyledi.

2
ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Suriye saatiyle 04:40'ta Akdeniz'in doğusundaki ABD savaş gemilerinden Suriye'ye 59 Tomahawk füzesi fırlatıldığını duyurdu.

3
Trump füze saldırısının, Salı günü Suriye'nin Han Şeyhun kasabasında sinir gazı kullanıldığı öne sürülen saldırıya karşılık yapıldığını açıkladı."Suriye'nin yasaklı olan kimyasal silahları kullandığı, kimyasal silah sözleşmesi altındaki yükümlülüklerini ihlal ettiği ve BM Güvenlik Konseyi'nin çağrılarını yok saydığı şüphe götürmez" dedi.

4
Trump ayrıca Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı "diktatör" olarak nitelendirdi ve "Esad yardıma muhtaç erkeklerin, kadınların ve çocukların hayatını çaldı" dedi.Füzelerin saldırının meydana geldiği İdlib kentinin güneyindeki El Şayrat hava üssüne isabet ettiği belirtiliyor.

5
Trump konuşmasında Salı günkü hava saldırısının rejimin elindeki El Şayrat hava üssünden havalanan uçaklarca düzenlendiğini öne sürdü.Suriye Devlet Televizyonu, "Amerikan saldırganlığının" Suriye'de bir askeri üssü "bir dizi füze ile" hedef aldığını duyurdu ve bir askeri yetkilinin saldırının "kayıplara yol açtığını" söylediğini aktardı.

6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

YORUMLAR
500

Son Dakika ABD Savaş Gemilerinden Suriye'ye 59 Tomahawk Füzesi Fırlatıldı - Son Dakika


Advertisement