Abdullah Gül'ün Paniklediği Anlar - Son Dakika

Abdullah Gül'ün Paniklediği Anlar

05.10.2010 16:06

1
Cumhurbaşkanı Gül, Trabzon'da konakladığı otelden çıkarken kendisini görüntülemeye çalışan bir foto muhabirinin düşmesi üzerine kısa süreli bir panik yaşadı.

2
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Devlet Bakanı Faruk Özak ve Vali Recep Kızılcık'la birlikte Trabzon Limanı'nda yetkililerle görüştü ve liman işletmesi hakkında bilgi aldı.
3
Cumhurbaşkanı Gül halkı selamlarken onu görüntülemek isteyen bir foto muhabiri de kaygan zeminde düştü. Foto muhabirinin düştüğünü gören Gül, onunla yakından ilgilendi.
4
Cumhurbaşkanı Gül'ün foto muhabirinin düşüşü sırasındaki yüz ifadesi, objektiflere ilginç bir şekilde yansıdı.
5
Trabzon Limanı'nın sadece Karadeniz Bölgesi'nin en büyük limanı olmadığını belirten Gül, “Aynı zamanda Türkiye'nin önde gelen limanlarından birisi.
6
Çünkü tarih boyunca Avrupa'yı, Rusya'yı Kafkaslar'a, İran'a ve diğer taraflara bağladı” dedi.

7
Dün sabah eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte geldiği kentte çeşitli ziyaretlerde bulunan ve Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin Yeni Akademik Yılı açılışını yapan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül geceyi Trabzon'da geçirdi.
8
Gül, bu sabah konakladığı otelden ayrılırken yine Trabzonlular'ın yoğun sevgi gösterileriyle karşılaştı. Yağmura rağmen otelin önünde uzun süre bekleyen kalabalıktakiler, Gül'le tokalaşmak için birbirleriyle yarıştı.

9
Bu sırada bir vatandaş, “One minute Sayın Cumhurbaşkanım. Başbakanımıza sarıldım öptüm, sizi de öpmek istiyorum. Hakkımı helal etmem vallahi” diye bağırınca, Gül onun yanına giderek tokalaştı ve sarıldı.

10
Daha sonra Devlet Bakanı Faruk Özak ve Trabzon Valisi Recep Kızılcık'la birlikte Alport Liman İşletmeciliği tarafından işletilen Trabzon Limanı'na giden Cumhurbaşkanı Gül, burada yetkililerle görüştü ve liman işletmesi hakkında bilgi aldı.

11
Trabzon Limanı'nın sadece Karadeniz Bölgesi'nin en büyük limanı olmadığını belirten Gül, şunları söyledi:

12
“Aynı zamanda Türkiye'nin önde gelen limanlarından birisi. Çünkü tarih boyunca Avrupa'yı, Rusya'yı Kafkaslar'a, İran'a ve diğer taraflara bağlayan bir liman oldu. Tarih boyunca ticaret ve işlerin gelişmesine yardımcı olan bir limandır.
13
1950'li yıllarda liman modern hale çevrilmiş, daha sonra da Türkiye'nin yeni politikaları çerçevesinde özelleştirilmiş. Türkiye'nin önemli ticaret kavşaklarından birisi burası.
14
Buranın bir zamanlar İran'la bağlantısını düşünürseniz, bu limanla yeni hamleler yapmak lazım. İran heyetiyle karşılaştık burada.
15
Onların da ilgisini çekiyor Trabzon Limanı. İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'a çeşitli görüşmelerimizde hep Trabzon limanı ile İran'ın işbirliği içinde olması gerektiğini söyledik.
16
Ümid ederim ki bu çalışmalar güzel bir sonuçla neticelenir. Demiryolu da gerçekleştiğinde bu limanın anlamı farklı ve büyük olacaktır.”

Cumhurbaşkanı Gül daha sonra Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti.

17
18
19
20

Son Dakika Abdullah Gül'ün Paniklediği Anlar - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Tiktok'ta en çok para kazanan fenomenler belli oldu Küçük Gelin'in Zehra'sı öyle bir değişti ki! Gören bakmaya doyamıyor Ormanda pusuya yatıp yaklaşanı öldürüyorlar! İşte dünyanın en izole kabilesi: Sentinelese Aldatılan kadının intikam şeklini duyan küçük dilini yuttu! Kestiği cinsel organı klozete atıp sifonu çekti 18'ine girer girmez soyundu, 6 saat içinde rekor kırdı