Abla Kardeş Çetesi - Son Dakika

Abla Kardeş Çetesi

1
Adana'da bir medikal firmasından gasp yapan, bir firma sahibini de kaçırıp 100 bin lira fidye isteyen 5 kişilik çete çökertildi. Kıbrıs'taki bir kumarhanede kurpiyer olarak çalışan 26 yaşındaki Dilber Belli'nin inşaat işçisi iki kardeşiyle kurduğu çeteyi yönettiği, 15 yıldan bu yana medikal firmalarında çalışan 37 yaşındaki Hakan Kutlu'nun da çete üyelerine firma sahipleriyle ilgili bilgi verdiği ortaya çıktı.
2
Gözaltına alınan 1'i kadın 5 kişi "silahlı yağma, kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma, fidye isteme" suçlamasıyla adli mercilere sevkedildi.

Merkez Yüreğir ilçesi Dedekorkut mahallesi 843 sokak içinde polis şüphe üzerine 22 yaşındaki Ayvaz Aksu'ya kimlik sormak istedi. Aksu, silah çekerek karşılık vermek istedi, ancak polis hızlı davranıp saldırganı etkisiz hale getirdi. Yakalandığında "Ben polise silah çekecek kadar aptal mıyım, düşmanlarım var" diye konuşan Ayvaz Aksu'nun bu sırada,

3
ablası Dilber Belli ve kardeşi Übeyit Aksu ile birlikte kaçırdığı medikalci 31 yaşındaki Ersin Tüfek için getirilecek 100 bin lira tutarındaki "fidye parasını" beklediği ortaya çıktı. Emniyet Asayiş Şubesi Gasp Bürosu ekipleri, arkadaşı Ersin Tüfek'in kaçırıldığını ve 100 bin lira fidye istendiğini söyleyen medikalci 44 yaşındaki Oğuz Yıldırım Özdoğan ile görüşürken, "polise silah çekmekten" gözaltına alınan Ayvaz Aksu'yu teşhis ettirdi.
4
Özdoğan, gözaltındaki Ayvaz Aksu'nun bir ay önce bürosunu basıp 10 bin lira haraç isteyen biri kadın 3 kişiden biri olduğunu söyledi. Bu arada, kaçırılan ve 100 bin lira istenen Ersin Tüfek, Übeyit Aksu ve Dilber Belli'nin elinden kurtulup bir akaryakıt istasyonuna sığındı. Gasp Bürosu ekipleri, yaptıkları çalışmada, çeteyi yönettiği ileri sürülen Dilber Belli, kardeşi Übeyit Aksu, 23 yaşındaki Ömer Faruk Sarı ile medikalci Hakan Kutlu'yu gözaltına aldı.

Haber Yayın Tarihi: 13.08.2010 15:08

Son Dakika Abla Kardeş Çetesi - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bir çocuk annesi öğretmen, 14 yaşındaki öğrencisiyle ilişkiye girdi Estetik operasyonundan sonra göğüs uçları düşen genç kadının, insan eti yiyen bakteri kaptığı tespit edildi Sefalet içinde yaşadığı iddia edilen Harika Avcı sessizliğini bozdu Mimar Sinan'ın kalfası inşa etti, 600 yıldır durmadan dönüyor Kylie Jenner, eski halini paylaşan Kim Kardashian'a tepki gösterdi: Hemen sil bunu