Acı Vermeden Öldürüyor - Son Dakika

Acı Vermeden Öldürüyor

17.02.2012 09:33

1
Dünyanın en zehirli ikinci hayvanı

olan mavi halkalı ahtapot cinsinin 3 (belki de 4) türünden birisidir.

2
Yalnızca Avustralya sularında görülen büyük mavi halkalı ahtapot, sık olmasa da Büyük Okyanus'un tropik kesimlerinde de görülebilmektedir.
3
Ağırlıkları çok farklı olabiliyor, 10 – 100 gr arasında değişebilmekle birlikte ortalama ağırlıkları 55 gr'dır.
4
Minicik boyuna rağmen dünyadaki en güzel ahtapot

türlerinden biridir mavi halkalı ahtapot.

5
Indo-pasifik bölgesinde Malezya Micronesia Avustralya arasında, genelde 15 metreye kadar olan sığ sularda yaşar.
6
Sık rastlanılmayan, ender bulunan bir türdür.
7
Küçük gövdesinin harika renk ve desenleri (mavi halkalar kalmakla birlikte gövdenin rengi farklı renklere, örneğin sarı, bürünebiliyor) insanda dokunup sevme isteği yaratsa da bundan kesinlikle kaçınılmalıdır, zira bu küçük hayvan tek bir ısırıkta bir insanı çok kısa sürede öldürebilecek kadar zehirlidir.
8
Ancak normalde son derece küçük ağzı ile bir insanı ısırması çok zordur ve zorla yakalanıp ellenmediği takdirde zararsızdır.
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Son Dakika Acı Vermeden Öldürüyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yeri şimdilik gizli tutuluyor! Bu izlerin 5 bin yıllık olduğu tespit edildi Mucize Doktor'un Açelyası isyan etti! "Bedenimi istediğim gibi kullanırım" deyip yatak pozunu paylaştı İki kez tecavüze uğrayan kadın orduya katıldı! Verdiği silahlı pozlarla kadınlara çağrıda bulundu Çocuğu yaşındaki zihinsel engelli kızla evlenen 55 yaşındaki adama tepki yağdı Elektrikçiler, kabloların yerini değiştirmek için yaptıkları kazıda yanlışlıkla orta çağdan kalma gizli bir tünel keşfetti