'Açın kapıyı' repliğiyle fenomenleşen Nejdet'in eşi bakın kim çıktı! - Son Dakika

'Açın kapıyı' repliğiyle fenomenleşen Nejdet'in eşi bakın kim çıktı!

29 gün önce

Çok Güzel Hareketler Bunlar'ın 'Açın Kapıyı' skecinde Nejdet karakterini canlandıran Gürhan Altundaşar'ın gerçek hayattaki eşi de kendi gibi ünlü bir isim çıktı.

1
'Çok Güzel Hareketler Bunlar 2'nin 'Nejdet' karakteriyle hafızalara kazınan ve başarılı oyunculuğuyla dikkat çeken Gürhan Altundaşar, 1984 Ankara doğumlu.
2
Altundaşar, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Ana Sanat Dalı'nda okudu.
3
Altundaşar'ın bu dala tutunması uzun bir süreç oldu. 5 yıl sınavlara girdi.
4
Genelde aileler çocuklarının oyuncu olma isteğini desteklemezken Altundaşar'ın ailesi aksine hep destekledi.
5
2013 yılında İstanbul'a geldi ve burada çeşitli tiyatrolarda yer almaya başladı. 2016 yılında BKM Mutfak ile tanışan Altundaş, şimdi sokakta herkesin tanıdığı bir isim oldu.

6
2018 yılında kendisi gibi oyuncu olan Merve Dizdar ile evlendi.
7
Merve Dizdar, 25 Haziran 1986'da İzmir'de dünyaya geldi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü'nden mezun oldu. Kadir Has Üniversitesi'nde ileri oyunculuk programında yüksek lisans yaptı.
8
Tiyatro kariyerine Semaver Kumpanya ile başladı.
9
"İlk sinema deneyimi "Bir ses böler geceyi" filminde, Cem Davran ile yapan Merve Dizdar, Kavak Yelleri, Geniş Aile, Bir Yastıkta, Doksanlar, Çılgın Dershane Üniversite'de gibi başlıca dizi ve filmlerin yanı sıra, son olarak Beş Kardeş, Kertenkele, Arkadaşlar İyidir ve Vatanım Sensin dizisiyle seyircilerle buluştu. Ayrıca Organik Aşk Hikayeleri, Yok Artık 2, Körfez, Mandıra Filazof'u filmlerinde de rol aldı.

10
Merve Dizdar, Alice müzikalinde Kedi karakterini oynayarak ismini iyice kitlelere duyurdu.
11
Yönetmen koltuğunda Onur Bilgetay'ın oturduğu yakında vizyona girecek olan Eltilerin Savaşı filminde, Gupse Özay ile başrolde yer alıyor.
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Haber Yayın Tarihi: 30.01.2020 04:43 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İdlib'de şehit düşen Kayserili Ali Taşöz'ün 'canım anam' paylaşımı yürekleri dağladı Göçmenler gece yarısı yollara düştü! İşte sınırdan manzaralar Şehit haberleri ciğerimizi yaktı! İşte ünlülerin İdlib şehitleri için attığı tweetler New York ile New Jersey'deki camilerde eller, İdlib şehitleri ve Mehmetçiğe dua için kalktı! 2 yaşındaki kızını küvette boğarak öldüren cani anneye 18 yıl hapis cezası