Son Dakika Haberleri: Açlık Krizini Önlemenin Yolları

Açlık Krizini Önlemenin Yolları

9 yıl önce

1
Açlık krizi günümüzün obezite hastalığı belirtilerinden bir tanesi. Bunu önlemek için bu tavsiyelere kulak verin.
2
Obezite ve aşırı kilolar bu yüzyılın en büyük sağlık sorunlarından biri. Kek, pasta, börek, çikolatalar etrafınızı sarmışken kilo verseniz bile korumanız çok zor olabilir.
3
Bunun için kendinizi frenlemenin yolları var. İşte kilonuzu korumak için uygulayabileceğiniz 6 tavsiye.
4
Gün içerisinde lif açısından zengin, düşük yağlı protein içeren besinler tüketmezseniz daha sonra açlık krizleri yaşayabilirsiniz.
5
Özellikle kilo aldıran gece yemelerinin önüne geçmek için öğünlerde lif değeri yüksek besinler tüketin.
6
Kurabiyeler, çikolatalar başınıza bela olma ihtimali yüksek yiyeceklerden.
7
Eğer canınız çok fazla çikolata çekiyorsa marketten sadece o anlık ihtiyacınızı giderecek kadar çikolata satın alın. Asla bu tür yiyeceklerden evinize istiflemeyin.
8
Özellikle öğle yemeklerinden bir iki saat sonra duygusal acıkmalar olarak bilinen açlık krizleri yaşanabiliyor.
9
Bu krizler bir bardak su ile de giderilebilir. Bir şeyler atıştırmadan önce su içmeyi deneyin.
10
Eğer öğün ya da atıştırmalık bir şey yediyseniz başka bir şey yemeden önce en azından 20 dakika bekleyin. Bu sizinle yiyecekler arasına biraz mesafe koyacak.
11
Bir öğünde fazla kaçırırsanız ya da yememeniz gereken miktarda tatlı yediyseniz kendinize çok fazla yüklenip moralinizi bozmayın.
12
Özellikle hamur işlerinde bir kere başlayınca kendinizi durdurmak çok zor olabilir.
13
Kekler, börekler bırakması zor yiyeceklerden olduğu için eğer kendinizi frenleyemeyecekseniz hiç başlamayın.Haber Yayın Tarihi: 20.09.2011 07:37 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ukraynalı Kainat Güzeli Anastasiya Subbota, iki ülke arasında krize neden oldu! Şarkılarıyla gönülleri fetheden Zakkum'un solisti, estetik operasyonla bambaşka biri oldu! 14 yaşındaki genç, cinsel organına soktuğu manyetik toplar yüzünden canından oluyordu! Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim!