Adana'da Aşirete Baskın - Son Dakika

Adana'da Aşirete Baskın

1
Adana'da 'Cono aşireti'ne dev bir operasyon düzenlendi. 60 adrese baskın yapıldı.

Adana'da uyuşturucu satışına yönelik, kamuoyunda ''cono aşireti'' olarak bilinen insanların yaşadığı mahallede, Özel Harekat ekiplerinin de aralarında bulunduğu operasyona yaklaşık bin polis katıldı.

2
Alınan bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, son dönemde artan uyuşturucu ticaretiyle ilgili, ''torbacı'' diye tabir edilen sokak satıcılarına yönelik çalışma başlattı. Yapılan istihbarat çalışmaları sonucu, ekipler, ''Cono aşireti'' mensuplarının uyuşturucu satışı ve Hint keneviri ekiminde aktif rol aldığını belirledi.
3
Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez'in talimatıyla Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Uçkan ve KOM Şube Müdürü Ahmet Mithat Dobur, sürekli kavgaların yaşandığı, sabıkalıların yoğunlukla barındığı Ulubatlı Hasan Mahallesi'ne operasyon planı hazırladı.
4
Kesmez'in de dün akşam incelediği operasyon planını onaylamasının ardından KOM, Asayiş, Terörle Mücadele, Özel Harekat, Çevik Kuvvet, Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Yüreğir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, saat 03.30'da, mahallede önceden belirlenen 60 adrese baskın düzenledi.
5
Çevik Kuvvet ekiplerinin sokak girişlerinde önlem aldığı mahallede, önceden tespit edilen evlerin bulunduğu 6 sokak, özel harekat ekipleri tarafından kuşatıldı. Mersin ve Ceyhan'dan alınan destekle 10 narkotik dedektör köpeği de aramalara katıldı.
6
Havadan helikopter desteğinin de sağlandığı, bin polisin katıldığı operasyonda, çok miktarda uyuşturucu ve çok sayıda silah ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler, Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.
7
Operasyonda, uyuşturucu bulundurdukları, sattıkları belirlenen ve haklarında arama kararı bulunan toplam 40 kişi gözaltına alındı. Zanlılar, Adana Adli Tıp Biriminden, sağlık raporu almalarının ardından Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Zanlılardan bazılarının kucaklarında bebekleriyle geldikleri gözlendi.
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

YORUMLAR

Diğer Galeriler

İşte Danıştay'ın Ayasofya için gerekçeli kararı 46 yaşındaki ünlü sunucu Songül Karlı'dan bikinili poz! Fit vücuduyla hayran bıraktı Eğlence kabusa döndü! Para var zannedip açtıkları bavulun içinden insan parçaları çıktı Doğada yaşam mücadelesi! Aç sırtlanın sinsi planı pitonu yemeğinden etti Güzel spiker Diletta Leotta kamera karşısına bu kez Ibrahimovic'le geçti, yer yerinden oynadı