Adı kahine çıkan Simpsonlar yine bildi! Miğferli gösterici kehanetin en büyük kanıtı - Son Dakika

Adı kahine çıkan Simpsonlar yine bildi! Miğferli gösterici kehanetin en büyük kanıtı

07.01.2021 10:41

Geleceği 27 kez bilen çizgi film olarak adlandırılan Simpsonlar'ın bazı gerçek olayları önceden tahmin etmesine bir yenisi daha eklendi. Efsane çizgi dizi Simpsons'ın hayranları, miğferli göstericinin görüntüsünü paylaşarak, ikonik çizgi dizinin ABD'deki son durumu da bildiğine dikkat çekti.

1
1989'dan beri yayında olan ve 2007 yılında da sinema filmi olarak izleyicilerinin karşısına çıkan Simpsons, insanlığa kan ağlatan koronavirüs salgını da dahil olmak üzere bir dizi ürkütücü tahmin yaptı.

2
ABD'de "iç savaş 2021" etketiyle atılan tweet'lerde, Simpsonlar dizisinde 20 Ocak 2021'de Homer Simpson'ın bir evin çatısında elinde silahla beklediği hali paylaşıldı. 20 Ocak ayrıca Trump'ın başkanlığı Joe Biden'a teslim edeceği gün.
3
Ayrıca Kongre binasına giren, üstü çıplak, kafasında bir miğfer olan göstericinin görüntüsü ile yine Sipmsonlar'da üzerinde "Vali" yazan bir kuşak taşıyan miğferli adamın yan yana görüntüsü, sosyal medyada en çok paylaşılan görseller arasına girdi.

4
Sosyal medyada en çok paylaşılan görsellerden bir diğeri de Kongre binasına giren yağmacılardan kürsü çalan adamın fotoğrafı ile Homer Sipmson'ın heykel çaldığı sahneden bir kare oldu.
5
Dizinin hayranlarının farkına vardığı bir diğer kehanet, The Simpsons Movie adlı sinema filminde yer alıyordu.
6
Gösterime girdiğinde hayranlarının sinema salonlarına akın ettiği filmde, ünlü ailenin yaşadığı yer olan Springfield'in üzerine devasa bir cam kubbenin indiriliyor.
7
Ünlü çizgi dizinin hayranları, bu kubbeyi, Birleşik Krallık'ta kentten kente uygulanan kademeli kısıtlamalara benzetti.
8
Birleşik Krallık şu anda koronavirüs kriziyle mücadele etmek üzere bölümlere ayrılmış bir sistem altındadır ve virüs nedeniyle farklı seviyelerde 'risk' olarak sınıflandırılmış ayrı parçalar görülüyor.
9
Ağustos ayında Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta gerçekleşen korkunç patlamanın ardından, Simpsons yine tüm dünyada konuşulmuştu.
10
Daha önce tsunami, Donald Trump'ın başkan seçilmesi, 11 Eylül ikiz kuleler saldırısı, Çin'den dünyaya bulaşan koronavirüs gibi olayları yıllar önce yayınlayan Simpsonlar dizisinde Beyrut patlamasının benzeri yayınlanmıştı.
11
Öte yandan Amerika'da ortaya çıkan "Vespa mandarinia" adı verilen Asya kökenli dev eşek arılarını gösteren bir bölümün dizide yer aldığı iddia edilmişti. Dizinin yazarlarından Bill Oakley de kervana katılarak, "Evet tamam, sanırım geleceği öngördük" diyerek iddialara esprili bir şekilde yanıt vermişti.
12

Son Dakika Adı kahine çıkan Simpsonlar yine bildi! Miğferli gösterici kehanetin en büyük kanıtı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (2)
500
Advertisement