Adile Naşit'in Ölümünün 26. Yılı - Son Dakika

Adile Naşit'in Ölümünün 26. Yılı

7 yıl önce

Hababam Sınıfı'nın 'Hafize Ana'sı, 80'lerin çocuklarının 'Masalcı Teyzesi' Adile Naşit, aramızdan ayrılışının 26. yılında anılıyor.

1
Hababam Sınıfı'nın 'Hafize Ana'sı, 80'lerin çocuklarının 'Masalcı Teyzesi' Adile Naşit, aramızdan ayrılışının 26. yılında anılıyor.
2
Oyunlarında ve sinema filmlerindeki anne tiplemesi, kendine has üslubu ve kahkahası ile Türk sinemasının unutulmaz isimleri arasındaki Adile Naşit 11 Aralık 1987 yılında bağırsak kanseri sonucu hayatını kaybetti.
3
Aramızdan ayrılalı 26 yıl olan Adile Naşit, ünlü komedyen Komik-i Şehir Naşit ile Ermeni kökenli tiyatro oyuncusu Amelya Hanım'ın kızları olarak 1930 yılında dünyaya geldi.

4
İlk eşi Ahmet Keskiner'in vefatından sonra 1983 tarihinde Cemal İnce ile evlenen Naşit, Hababam Sınıfı filmlerindeki Hafize Ana rolü ve Münir Özkul ile karşılıklı oynadığı filmlerdeki "Anne" rolleriyle de gönüllere taht kurdu.
5
Cenaze töreni Şişli Camii'nde düzenlenen Adile Naşit'in naaşı, Karacaahmet Mezarlığı'na Ziya Keskiner ve oğlu Ahmet Keskiner'in yanına defnedildi.
6
1985 yılında ‘Yılın Annesi' seçilen Adile Naşit, oğlu Ahmet'i 16 yaşındayken kaybettikten sonra çocuklara daha fazla yöneldi.
7
TRT'de sunduğu ‘Uykudan Önce' isimli çocuk programıyla birlikte Masalcı Teyze diye anılmaya başlayan Adile Naşit' çocuklara hitaben söylediği ‘Kuzucuklarım' deyişi de hafızalara kazındı.
8
Naşit'in masal ve öykü anlattığı bu program dönemin çocukları tarafından büyük ilgi görmüştü.
9
Adile Naşit kariyeri boyunca yüzlerce filmde rol alırken, en beğenilen filmleri arasında Şaban Papuçu Yarım, Namuslu, Şabaniye, Görgüsüzler Hababam Sınıfı serisi, Neşeli Günler, Sultan ve Kibar Feyzo yer alıyor.

10
Baaddin Marley ‏@Baaddin_Marley Kuzucuklrın seni unutmadı ve asla unutmayacak... Gelmez sizin gibiler bir daha... #AdileNaşit
11
Üvercinka ‏@Uverrciinkaa 11 Aralık 1987'de hayata veda eden Adile Naşit'i sevgi ve saygı ile anıyoruz.
12
Genç Fenerbahçeliler ‏@gencfborg Kuzucukların seni unutmadı! Adile Naşit'i sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

13
11.12.2013 evet ama 11 Aralık'ı unutmayın ! Seni unutmadık Adile Naşit'i özlemle, sevgiyle ve saygıyla anıyorum.
14
Tayfun Yıldırım ® ‏@yldrmtayfun Mekanın cennet olsun Adile Naşit. Aramızdan ayrılalı 26 Sene oldu.
15
Erkan Yavaş ‏@erkanyvas Bugun 11.12.13 ayni zamanda 1987 yilinda bugun Adile Naşit 57 yaşında bağırsak kanseri sonucu yaşamını yitirmiştir.
16
Srht SRHN ‏@GormeEngelli 11 Aralık 1987 Adile Naşit'i ölüm yıldönümünde sevgi ve saygıyla anıyoruz...
17
18
19

Haber Yayın Tarihi: 11.12.2013 02:20 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Üç böreği birden yemeye çalışan genç hemşire boğularak öldü Kanadalı genç kadın, kedisi uğruna koronavirüsün merkezinden ayrılmadı Çocuk oyuncu Nikita Pearl Waligwa, beyin tümörü nedeniyle hayatını kaybetti Akşam yemeği için aldıkları dolmalık biberin içinden canlı kurbağa çıktı! Tokatçı filminin güzeller güzeli Emine'sine bir de şimdi bakın!