Afrika Can Çekişiyor! - Son Dakika

Afrika Can Çekişiyor!

9 yıl önce

1
Afrika'da milyonlarca kişi, açlık ve kuraklıkla karşı karşıya kalıyor.

2
Daha 7 aylık masum bir bebek olan Miga Gedi Farah, şimdiden dünyanın bütün çilelerini çekmiş gibi bir yüz ifadesine sahip.
3
Ağırlığı sadece 3.4 kilogram olan ve kaburgaları teker teker sayılabilen minik bebek bir sahra hastanesinde bakım altına alındı...
4
Açlık ve susuzluktan bedeni kururken giderek daha fazla ortaya çıkan gözleri, acıyla 'Beni kurtarın' diyor...
5
BM, Doğu Afrika'da bu yüzyıl içinde ilk kez bir ülkede, Somali'de kıtlık ilan ederken, iki yıldır süren kuraklık Somali nüfusunun yüzde 25'ini yerlerinden etti.
6
Doğu Afrika'nın 60 yıldır en kötü kuraklığı yaşadığını duyuran BM'ye göre, Somali, Etiyopya ve Kenya'da 11 milyon kişi, açlıktan ölme tehdidi altında.
7
Bu durumdan yağışların olmaması ve hükümetlerin tarım ve sulama projelerini yeterince finanse etmemesi sorumlu tutulurken, kıtlıktan en fazla etkilenenlerin, Somali'nin Bakul ve Aşağı Şabelle bölgeleri olduğu, ülkede her gün 10 bin çocuktan 4'ünün yaşamını yitirdiği, yüzde 30'unun ciddi biçimde yetersiz beslendiği ifade ediliyor.


YORUMLAR


Diğer Galeriler

Polis, selfie çekenleri durdurmak için Mavi Göl'ü siyaha boyadı Evde temizlik yapan spor spikeri Diletta Leotta sosyal medyayı salladı Bacakları açık şekilde oturan yıldız isim Michelle Keegan, canlı yayında frikik vermekten son anda kurtuldu 14 yaşındaki anne, eğlenmesine engel olduğu için 1 yaşındaki bebeğini asarak öldürdü Ünlü model Emily Ratajkowski'nin yayınında Türk takipçinin yaptığı yorum olay oldu: Göğüslerini göremiyorum