Afşin'de Umutlar Tükeniyor - Son Dakika

Afşin'de Umutlar Tükeniyor

11.02.2011 14:16

1
Kahramanmaraş'ın Afşin İlçesi'nde, Afşin- Elbistan B Termik Santrali'ne kömür sağlayan Çöllolar Kömür Havzası'nda 4 gün arayla meydana gelen 2'nci göçükte kaybolan 2'si mühendis 9 kişiyi arama çalışmaları sürdürülüyor. Özel eğitimli köpekle çalışan arama ekipleri, havadan helikopterlerle bölgeye indirilirken, kayıpların yakınları da bölgeye gelip, umutla yakınlarının kurtarılmasını bekliyor.
2
Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Halil Alış, 50 milyon metreküp toprağın kayarak, kömür çıkarılan 100 metrelik bölümün yarısını doldurduğunu ve heyelanın devam etitğini söyledi.

3
Çöllolar Kömür Havzası'nda, kömür çıkarılmadığı sırada meydana gelen göçüğün ardından bölgeye gönderilen kurtarma ekipleri, arama çalışmalarını alanın çokg eniş olması nedeniyle güçlükle yürütüyor. 3 futbol sahası büyüklüğünde bir alanı kapsayan, 160 metre derinlikteki göçük bölgesindeki çalışmalar, iğne ile kuyu kazar gibi yürütülüyor.
4
Bölgenin heyelan nedeniyle tehlikeli oluşu ve daha kısa sürede sonuç alabilme planıyla arama ekipleri, karadan girmek yerine, havadan helikopterlerle farklı noktalara indiriliyor.
5
Çökmenin ardından krater ağzı gibi bir görüntü alan, 'ölüm çukuru' olarak adlandırılan kömür havzasındaki aramalar, sahaya indirilen ekiplerin yanı sıra helikopterle havadan gözlemlenerek yürütülüyor. Yanlarında özel eğitimli köpekler de bulunan ekipler, canlı arama dedektörü ile sahayı tarıyor.
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Son Dakika Afşin'de Umutlar Tükeniyor - Son Dakika


YORUMLAR
500
18:18
Advertisement