Ağalıktan Sıkıldı Köyü Satıyor - Son Dakika

Ağalıktan Sıkıldı Köyü Satıyor

30.09.2010 14:52

1
Denizli'nin Honaz İlçesi'ne bağlı Gürlek Köyü'nde, 70 hane bulunan 52 bin metrekarelik mahallenin tapusuna sahip Hüseyin Sarı, konut sahiplerine bedelsiz olarak tapularını vermek istediğini, ancak devletin bürokratik engelleri yüzünden 15 yıldır bunu yapamadığını belirterek isyan etti.
2
Sarı, "Dedem ağaydı, babam ağaydı, ben ağayım. Oğlumun ağa olmasını istemiyorum. Vatandaşlara tapularını bedelsiz vermek istiyorum olmuyor. Artık yoruldum. Köyü satılığa çıkardım, almak isteyen varsa fazla para da istemem" dedi.
3
Honaz Belediyesi'nin mücavit alanına giren Gürlek Köyü'nde ilginç bir durum yaşanıyor. Hüseyin Sarı'nın 1960 yılında satın aldığı Gürlek Köyü'nün Tepe Mahallesi'ndeki 52 bin metrekarelik araziye 10 yıl sonra yapılaşma başladı. 1970 yılından bugüne dek araziye Sarı ailesi ve akrabaları tarafından 70 ev inşa edildi, nüfus 300'ü buldu. Ancak, ağa sıfatıyla anılan Hüseyin Sarı'nın mirasının kaldığı aynı adı taşıyan torunu, müteahhitliği seçti.
4
Ağa olarak anılmaktan hoşlanmadığın söyleyen torun Hüseyin Sarı, arazisindeki konut sahiplerine bedelsiz olarak tapularını vermek istediğini, ancak devletin bürokratik engelleri yüzünden 15 yıldır bunu yapamadığını belirterek tepkisini dile getirdi. Sarı, bu yüzden köyü satılığa çıkardığını açıkladı, girişe de tabela diktirdi.

YORUMLAR
500

Son Dakika Ağalıktan Sıkıldı Köyü Satıyor - Son Dakika


Advertisement