Son Dakika Haberleri: Ağız Kokusu Deyip Geçmeyin!

Ağız Kokusu Deyip Geçmeyin!

6 yıl önce

Ağız kokusuna neden olan başka bir hastalığınız olabilir!

1
Ağız kokusu, önemli hastalıkların habercisi olabilir. Özellikle şeker hastalığı, böbrek ve karaciğer yetmezliği gibi rahatsızlıklar ağız kokusuna yol açabilir.
2
Diş Hekimi Doktor Burcu Çetinkaya, birçok nedenden dolayı meydana gelen ağız kokusunun, hastalık olarak tanımlanmasa bile önemli hastalıkların habercisi olabildiğini söyledi.

3
Özellikle sinüs ve akciğer kaynaklı enfeksiyonlarda, şeker hastalığı (aseton kokusu gibi), böbrek yetmezliği (balık kokusu gibi), karaciğer yetmezliği gibi sistemik durumlarda ağız kokusunun görülebiliyor.
4
Diş Hekimi Dr. Çetinkaya, açlık, diyet, ağız kuruması ya da sıvı gıda eksikliklerinde vücuttaki yağ ve proteinin çözünmeye başladığını dile getirerek, kokuya neden olduğunu belirtti.
5
Diş ve diş eti hastalıklarının önemli ölçüde kötü koku yapar, ağız içindeki eskimiş köprü ve diş protezlerinin de zamanla gıda birikmesine yol açacağından kötü kokulara sebep olabilir.
6
Uzun süreli aç kalındığı durumlarda ağız kokusunun yoğunlaştığına da değinen Burcu Çetinkaya, bu tip şikayetlerin ortaya çıkmaması için oral dokuların kontrollerinin yapılması ve var olan etkenlerin uzaklaştırılması gerektiğini bildirdi.
7
'Gece boyunca tükürük salgısı azalıyor ve ağzın içindeki yemek parçacıkları uzun süre burada duruyor. Bu nedenle yemek yedikten sonra dişlerin ve dilin iyi bir şekilde fırçalanması gerekir.Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:22 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Sevgilisine bile genç kızlar ayarlıyordu! Şimdi istismarla suçlanan Kraliçe Elizabeth'in oğlunu savunacak Böyle gelenek görülmedi! Sevdiği biri ölünce parmaklarını kesiyorlar Putin, bir an olsun yanından ayırmıyor! Tek düğmeye basıp dünyayı karanlığa gömebilir Bu işi yapan paraya para demiyor! İşte geleceğin en çok kazandıracak 6 mesleği Madonna'nın kızı sanat için herkesin önünde soyunup sevişti! Sosyal medya karıştı