Ağız Kokusu Deyip Geçmeyin! - Son Dakika

Ağız Kokusu Deyip Geçmeyin!

11.04.2014 18:22

Ağız kokusuna neden olan başka bir hastalığınız olabilir!

1
Ağız kokusu, önemli hastalıkların habercisi olabilir. Özellikle şeker hastalığı, böbrek ve karaciğer yetmezliği gibi rahatsızlıklar ağız kokusuna yol açabilir.
2
Diş Hekimi Doktor Burcu Çetinkaya, birçok nedenden dolayı meydana gelen ağız kokusunun, hastalık olarak tanımlanmasa bile önemli hastalıkların habercisi olabildiğini söyledi.

3
Özellikle sinüs ve akciğer kaynaklı enfeksiyonlarda, şeker hastalığı (aseton kokusu gibi), böbrek yetmezliği (balık kokusu gibi), karaciğer yetmezliği gibi sistemik durumlarda ağız kokusunun görülebiliyor.
4
Diş Hekimi Dr. Çetinkaya, açlık, diyet, ağız kuruması ya da sıvı gıda eksikliklerinde vücuttaki yağ ve proteinin çözünmeye başladığını dile getirerek, kokuya neden olduğunu belirtti.
5
Diş ve diş eti hastalıklarının önemli ölçüde kötü koku yapar, ağız içindeki eskimiş köprü ve diş protezlerinin de zamanla gıda birikmesine yol açacağından kötü kokulara sebep olabilir.
6
Uzun süreli aç kalındığı durumlarda ağız kokusunun yoğunlaştığına da değinen Burcu Çetinkaya, bu tip şikayetlerin ortaya çıkmaması için oral dokuların kontrollerinin yapılması ve var olan etkenlerin uzaklaştırılması gerektiğini bildirdi.
7
'Gece boyunca tükürük salgısı azalıyor ve ağzın içindeki yemek parçacıkları uzun süre burada duruyor. Bu nedenle yemek yedikten sonra dişlerin ve dilin iyi bir şekilde fırçalanması gerekir.

Son Dakika Ağız Kokusu Deyip Geçmeyin! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ronaldo'nun sevgilisi Georgina Rodriguez 5. çocuğu istiyor Etle şov yapan Nusret, bu kez takipçilerinin hiç alışık olmadığı bir paylaşım yaptı Cani adam denizde boğmaya çalıştığı eşini, diri diri kuma gömerken yakalandı Metin Yüncü'nün eski eşi, gizemli mesajı yıllar sonra ifşa etti: Kocan seni Songül Karlı ile aldatıyor Alemin Kralı Oben, sabahlığının düğmesini açıp pembe iç çamaşırıyla poz verdi