Ağız Kokusu Nasıl Oluşur? - Son Dakika

Ağız Kokusu Nasıl Oluşur?

11.04.2014 18:17

Ağız kokusu nasıl geçirilir?

1
Ağızda salgılanan tükürüğün yıkayıcı etkisi bulunması, dişleri temizleyerek, ağızdaki zararlı maddelerinin etkisini azaltıyor. Tükürüğün az olması bu etkiyi zayıflatıp, ağız kokusuna sebep oluyor.
2
Günümüzde birçok insanda görülen ve ortama rahatsızlık veren ağız kokusu birkaç yöntemle ortadan kaldırılabiliyor.
3
Uzmanlar dişeti hastalığı, diş çürüğü, problemli dolgu ve ağzında tükürüğün az bulunmasını sebepleri arasında gösterdiği ağız kokusunun, düzenli fırçalama ve diş hekimine gidilmesiyle ortadan kaldırılabileceğini ifade ediyor.
4
Ayrıca, bu zamana kadar çok duymadığımız dilin fırçalanması da kokunun engellemesinde fayda sağlıyor.
5
Çevremizdeki birçok insanda ağız kokusu büyük bir sorun olarak ortaya çıkar. İnsandaki ağız kokusunun yüzde doksan nedeni diş ve dişeti hastalıklarıdır.
6
Ağız kokusunun önlenmesi için düzenli diş fırçalamanın ve diş ipi kullanmak çok önemlidir. Çünkü ağız kokusunun en temel sebebi diş aralarında kalan gıda artıklarıdır.
7
Bunun yanında ağızda kokuya sebep olan, çürük, problemli dolgu, dişeti çekilmesi ve diş taşı sorunu bulunuyorsa mutlaka bir diş hekimine gitmeniz tavsiye ediliyor.
8
Çünkü dişlerinizi düzenli fırçalasanız da bunların tedavisi diş hekimi koltuğundan geçiyor.
9
Etler lifli gıda oldukları için diş aralarına kolayca yerleşebilirler ve yoğun kokuya neden olurlar.
10
Ağız içerisine gereken baklım gösterilmediği durumlarda ağız ve diş sağlığı tehlikeye girer. Ağız kokusunun yanı sıra diş kayıpları yaşanır.
11
Çoğu zaman düzensiz çıkan 20 lik dişlerde ağız kokusuna neden olur.
12
Sigara, çay ve kahve içenlerde dil pası oluşuyor. Bu da kokuya neden oluyor.
13
Ağız içerisinde koku yaratan en önemli faktörlerden birisi olan diş taşları, zamanla diş kayıplarına bile neden olabilmektedir.
14
Diş taşı durumlarında diş ile dişeti arasında derinliği açar. En son olarak dişi sadece kemik tutar. Diş enfeksiyona açık hale gelir. Sallanır.

Son Dakika Ağız Kokusu Nasıl Oluşur? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

65 yaşında ikiz bebek doğuran kadının çocuklarını elinden aldılar Komşularının taciz mesajı ekmeğine yağ sürdü! Çıplak fotoğraf krizi sonrası milyoner oldu Sahada başka Instagram'da başka! Ateşli hakem son yaptığıyla hayranlarının aklını başından aldı Kolombiya'nın Kim Kardashian'ı, takıntılı hayranları yüzünden yedi kez ev değiştirdi Su içmek için nehir kenarına geldi! Muhtemel sonu bekleyen fotoğrafçı olanlar karşısında dondu kaldı