Ağrı kesiciden bile daha etkili! Bu meyvenin faydaları saymakla bitmiyor - Son Dakika

Ağrı kesiciden bile daha etkili! Bu meyvenin faydaları saymakla bitmiyor

18.05.2020 08:41

Tadına ve rengine vurulduğumuz kiraz, sağladığı faydalarla da tüketenlerin gönlünü fethediyor. C vitamini içeriği sayesinde bağışıklığı güçlendiren bu mucizevi meyvenin, aynı zamanda ağrı kesicilerden bile 10 kat daha fazla etkili olduğu bilinir.

1
Kiraz hakkında bilinmesi gereken ilk özellik, içerdiği C vitamini sayesinde hem virüslere hem de bakterilere karşı vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmesidir.
2
Tüketenleri en mutlu eden faydası ise kesinlikle güçlü bir ağrı kesici olmasıdır. 20 adet kirazda ortalama 12-25 mg arası antosiyanin bulunur. Bu da ağrı kesiciden 10 kat fazla olacak şekilde bu maddenin varlığını tespit eder.
3
İçerdiği mineraller, vücuttaki su dengesini sağlar ve kabızlığı giderir.

4
Birçok kişinin muzdarip olduğu kolesterol ve kan şekerini düşürür. Ayrıca damar sertliğinin tedavisinde de etkili bir besindir.

5
Eklem ağrılarına iyi gelir, göz hastalıklarına karşı koruma sağlayan güçlü bir iltihap önleyici olan kuersetin barındırır.
6
İdrar söktürücü özelliği vardır. Bu haliyle kiraz için böbreklerin dostu denilebilir.

7
Kirazı hem taze meyve olarak hem kurutulmuş bir şekilde tüketebilirsiniz. Arzu edenler reçel, komposto yaparak da bu mucizevi meyveyi yiyebilirler.

Son Dakika Ağrı kesiciden bile daha etkili! Bu meyvenin faydaları saymakla bitmiyor - Son Dakika

YORUMLAR (7)
  • Mahmut: Bu yuzden mi izmir kemalpasa ve cevresinde insanlar kirazlarini cope dokuyor. sokaga cikma yasaklari yuzunden hal kapali mallarini satamiyorlar ciftcinin cok para kazandigini gosteren yalan haberleri birakin artik. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Ata Can: Kirazın ufacık paketini 25 tl gördüm. Ağrılarım çok arttı. Kusura bakmayın başka reklam varsa gelsin. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı