Ağustos'ta Kayak Yaptılar - Son Dakika

Ağustos'ta Kayak Yaptılar

04.08.2010 13:14

1
TÜRKİYE'nin dört bir yanında kavurucu sıcaklar etkili olurken, Muşlu kayakçılar Kurtik Dağında kar üstünde kayak yaptılar. Deniz seviyesinden 2 bin 500 metre yükseklikteki Kurtik Dağı'nda kayak yapan gençler, daha sonra karda soğuttukları karpuzu yediler.

2

Aşırı sıcaklara rağmen Muş'un güneyinde kent merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Kurtik Dağı'nda erimeyen yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki karlı bölge, kayakçıların ilgisini çekiyor.

Kurtik Dağına çıkan kayakçılar, yaz günü kayak yapmanın keyfini çıkardılar. Muş Kayak Takımı Antrenörü Turgay Köse, “Kurtik Dağındaki kar, Temmuz sıcağı gördü. Ağustos'ta bile kayak yapma imkanımız var.

3
Bu manzarayı ve yaz sıcağında serinlik yaşamak isteyenleri Muş'a bekliyoruz. Gelsinler bu zevki birlikte yaşayalım” diye konuştu.

Kayakçı Bülent Solmaz da batı ve güneyde vatandaşların serinlemek için denize girdiklerini belirterek “Biz de serinlemek için dağa çıktık. Karlar içine bıraktığımız karpuz buz gibi oldu. Kurtik dağında kayak yaparak serinledik” dedi.

4

Son Dakika Ağustos'ta Kayak Yaptılar - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı