Ahmet Davutoğlu'nun Eşi Sare Davutoğlu Kimdir? - Son Dakika

Ahmet Davutoğlu'nun Eşi Sare Davutoğlu Kimdir?

21.08.2014 17:54

1
Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olmasıyla boşalan başbakanlık koltuğuna Ahmet Davutoğlu oturdu. Davutoğlu kadar eşi Sare Davutoğlu'da bu süreçte gündemde sıkça yer aldı. Peki yeni başbakan Davutoğlu'nun eşi kimdir? İşte Sare Davutoğlu hakkında bilinmeyenler...

2
Kadın doğum uzmanı olan Sare Davutoğlu, eşi Ahmet Davutoğlu ile 30 yıl önce yüksek lisans yaparken evlendi.

3
O dönem Sare Davutoğlu da tıp fakültesindeki eğitimini sürdürmekteydi.

4
Davutoğlu çiftinin Sefure, Meymune, Hacer Bike ve Mehmet adında dört çocuğu var.

5
En büyük kızı Sefure, Yıldız Holding'in kurucusu Sabri Ülker'in 3. torunu Ahmet Özokur ile ortanca kızı Meymune ise İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Dursun Topçu'nun oğlu Talha Topçu ile evli.

6
Sare Davutoğlu aynı zamanda Başbakan Erdoğan'nı kızkardeşi Vesile İlden'in de yakın dostu.

7
Eşinin bakan olması sonrası bir çok yardım ve sosyal destek kampanyasında yer alan Sare Davutoğlu, kürtaj karşıtı platformlarda da yer aldı.

8
Başbakan Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak'ın da doktoru olan Sare Davutoğlu halen İstanbul'da özel muayenehanesinde doktorluk hizmeti vermeye devam ediyor.

9
Ahmet Davutoğlu ise eşi Sare Hanım'dan şu sözlerle bahsediyor:

10
Evin her türlü bakanı Sare Hanım'dır. Ben evin sadece bakılanıyım.

11
Son dönemde eşinin yurtdışı gezilerinde yanında bulunan Sare Davutoğlu, yıllar önce eşinin yükselen kariyeriyle ilgili şu yorumları yapmıştı:

12
Ben şuna inanıyordum: Ahmet Bey ne yaparsa doğru yapar. Bugün de bu düşüncem değişmedi.

13
Ahmet Bey nasıl benim seçimlerimin getirdiği zorluklara katlandıysa ve katlanıyorsa ben de onun seçimlerinin getirdiği zorluklara katlanıyorum.

14
Hatta kendisini teşvik ediyorum. İçinde bulunduğumuz durum, bu dönemin gereğidir, diye düşünüyorum.

15
Öğretim üyesiyken de başdanışmanken de şimdi de ülkemiz için insanlık için bizim için ve çocuklarımız için yararlı şeyler yapıyor.

16
Sare Davutoğlu'nun bir eş ve anne olarak yaşadığı en zor dönem, 1988 yılında Ahmet Davutoğlu'nun doktora tezi için Mısır ve Ürdün'e gittiği dönemler olmuş.

17
İkinci kızının dünyaya gelmesinden 3.5 ay sonra yaşanan ayrılığı Sare Davutoğlu şöyle anlatıyor:

18
En zor dönem oydu aslında bizim için. Henüz yolun başındaydık. Ben mecburi hizmetimi yapıyordum.

19
İki küçük kızımız vardı ve babalarına ihtiyaç duyuyorlardı. Büyük kızımız her akşam iki saat, "Anne! Babam neden gitti?' diye sorardı. O zaman, şimdiki gibi telefon ve internet imkanı yoktu. Haftada ya da 15 günde bir konuşurduk. Kızımız Sefure, her geçen uçağı gördüğünde ‘Babam bu uçakla geliyor," derdi.

20
Ankara'da göz önünde bulunmayan, İstanbul'da ise gözlerden uzak bir hayat süren Sare Davutoğlu İstanbul-Ankara hattındaki yaşamıyla ilgili de geçmişte şunları söylemişti:

21
Ankara konforlu gibi görünüyor olabilir ama burada kendinizin yönetemediği süreçlerin içerisinde bulunmak zorundasınız.

22
Bir de her ne kadar istemeseniz de tanınır hale geliyorsunuz.

23
Ahmet Bey nasıl İstanbul'daki evimizi sığınak olarak görüyorsa ben de İstanbul'a gidince kendimi rahat ve özgür hissediyorum. Bildiğim ve hakim olabildiğim bir ortamda bulunduğumu düşünüyorum.

24
Sare Davutoğlu aile yaşamı ve eşi hakkında da şunları anlatmıştı:

25
Arabayla seyahate çıkmayı çok severiz. Arabayı Ahmet Bey kendisi kullanır. Çocuklarla beraber şarkılar söyleriz.

26
Ahmet Bey'in evde yapmaktan hoşlandığı tek iş kitap kolisi açıp onları yerleştirmektir. Müthiş bir zevk alır ve yıllar sonra bile o kitabının yerini değiştirdiğimizde fark eder.

27
"Benim çocukların yerlerini değiştirmişsiniz" der. Bir tek peynirli yumurta yapar ama onu da çok iyi yapar.

28
Evliği boyunca eşi Ahmet Davutoğlu'nu bir kez öfkeli gördüğünü söyleyen Sare Davutoğlu "O da İsrail'in Mavi Marmara saldırısından sonra BM'de konuşma yaparken" dedi.

29
Ahmet Bey'i tanıyan herkes çok sever. Kimsede durmayan çocuklar bile onda durur. Öyle pozitif bir enerjisi vardır, sağ olsun.

30
Çok önem verdiğiniz, değer verdiğiniz, ülkemiz için yapmak istediğiniz bazı şeyler bazılarının hoşuna gitmeyebilir. Ama Ahmet Bey öyle bir insandır ki sivrisinek falan görünce ‘Sare Hanım, gel öldür,' der. Ötesini söylemeyeceğim.

31
Yeni başbakan Ahmet Davutoğlu ve doktor eşi Serra Davutoğlu'nun bu yıl evliliklerinin 30. yıldönümü. Mutlu bir aileye sahip olan çiftin bu evliliklerinden de dört çocuğu var.

32
Serra Davutoğlu da artık Türkiye'nin yeni İFrst Lady'si olarak hayatına devam edecek.

33
34
35
36
37
38
39
40
41
42

YORUMLAR
500

Son Dakika Ahmet Davutoğlu'nun Eşi Sare Davutoğlu Kimdir? - Son Dakika


Advertisement